Mattias Varjun lõpetas esikümnes

Foto: Anno Proosvelt (Fotopesa)

Floridas lõppes täna kõrgetasemeline Seminole Intercollegiate nimeline turniir, kus Mattias Varjun saavutas jagatud kaheksanda koha. Turniiril osales neli meeskonda NCAA ränkingu TOP25 seast ning nende koosseisus oli mitmeid maailma amatöörgolfi esisaja mängijaid. Eesti koondise kapteni ringid sel turniiril olid 73, 69, 73, mis andis kokku -1. Turniirivõidu kindlustas viimase raja birdie (kokku -10) abil endale maailma amatöörgolfi 15. number Luke Clanton (Florida State). Tulemused 

Clanton edestas ülikoolikaaslast Tyler Weaverit (WAGR 123) lõpuks ühe löögiga. Inglismaa koondislane Weaver samas ei mahtunud koduväljaku eelist nautinud Florida State koosseisu, vaid mängis turniiri kaasa vaid individuaalses arvestuses. Kolmandaks tõusis viimase ringiga tänane Varjuni ja Clantoni mängupartner, Ole Missi mängija Michael La Sasso (79), kelle kogutulem oli -8. Neljandat kohta jagasid veel üks Ole Missi mängija, kes meeskonda ei mahtunud ja mängis individuaalselt – Kye Meeks (491) ning Arkansase ülikooli ja Taani koondise liie Jacob Skoov Olesen (207). Vaid 12-mängijat said kolme ringi kokkuvõttes kirja miinusmärgiga tulemuse.

Mattias Varjun sõnas viimase ringi kommentaariks vahetult pärast ringi: „Peale ühe birdie täna, mis oli super hea putt kuskilt kalde pealt oli üks normaalne võimalus veel ütleks. Igal muul rajal käis par’ide leiutamine. Pidid lööma kaks väga head lööki ja siis kaks head putti, et saada par. Kindlasti oli hea kogemus mängida viimasel päeval kahe nii heal tasemel mängijaga. Nad on sellises keskkonnas igapäevaselt, meie veel mitte ning sealt tulebki kokkuvõttes mõni löök vahet päeva kohta.“ Kui eelmisel aastal sai Varjun kirja mänguringid 78, 79, 77 ning jagas sellega 62. kohta, siis edasiminek oli selge. „See aasta olid tingimused veidi leebemad aga ise olin ka ikkagi parem. Rada endiselt kerge pole,“ sõnas Varjun kahe aasta võrdluseks.

Turniiri võitnud Ole Missi (NCAA ränkingu 7) koosseisust pääses esikümnesse veel Cameron Tankersley (288) ja Saksamaa koondislane Tim Tillmans (274). Koduväljakul pallinud Florida State (12) meeskond jäi teiseks, kaotades võitjatele viie löögiga. Kindla kolmanda koha noppis aga eestlase koduülikool VCU (47), kes jättis seljataha neljandat kohta jagama Arkansase (9) meeskonna. Veel üks tipptiim Mississippi State (22) tõusis viimase päevaga kuuendat kohta jagama.  

Eelmise aasta turniirivõitja Gray Albright (114), kes hiljuti võitis turniiri maailma kahe parima amatööri Christo Lamprechti ja Gordon Sargenti ees, piirdus sel korral tulemusega +5, mis andis 19. koha jagamise. Eelmisel aastal turniiril teine olnud, hetkel Euroopa kolmas number, Taani koondise mängija Frederik Kjettrup (18) piirdus skooriga +8, mis andis jagatud 32. koha. Inglismaa koondislane Jack Bigham (74) sai viimasel päeval kirja 80 lööki, mis andis kokkuvõttes tulemuseks +6, esikümnest välja kukkumise ning kokkuvõttes jagatud 23. koha. Kõik need kolm esindasin Florida State meeskonda. Veel üks maailma esisaja mängija Hunter Logan (68), kes pallis Mississipi State ülikooli ridades piirdus 28. koha jagamisega. Golfilegend John Daly poeg jäi turniiril aga sootuks lõpuossa, jagades 65. kohta.

Meeste koondise toetajad 2024