Mattias Varjun võistleb turniiril, kus kohal tippülikool

Foto: Joosep Martinson

Täna-homme mängitakse UNCW Seahawk Intercollegiate nimeline turniir, kus kaasa löömas ka Mattias Varjuni koduülikool VCU. Wilmingtoni lähedal peetaval turniiril on kohal lisaks mitmetele tiimidele, mis kuuluvad USA ülikoolide reitingus esisajasse, Auburni võistkond, mis hoiab vastavas tabelis teist kohta ning kelle koosseisu kuulub kogunisti neli mängijat maailma amatöörgolfi TOP50st. Tulemused 

Võistlus peetakse kinnises golfiklubis nimega Country Club of Landfall, kus on kokku 45-rada ning väljakute disaineriteks on Jack Nicklaus ning Pete Dye. Mattias Varjuni üheks mängupartneriks täna peetava kahe ringi ajal on Auburni ülikoolist John Marshall Butler (WAGR 35), kes võitis kaks nädalat tagasi turniiri koduväljakul kõigi nimekate meeskonnakaaslaste ees. Ameeriklane jõudis eelmisel aastal ka U.S. Amateur Championshipil poolfinaali. Tänu viimasele turniirivõidule ilmselt pandi Butler seekord meeskonna esinumbriks, mistõttu ta Varjuniga kokku mängima sattuski, kuna VCU ülikooli esinumber sel turniiril on taas Eesti koondise kapten. Lisaks on Varjuni mängupartnerid avapäeval Hispaania tulevikulootus Javier Calles Roman (Stetson) ning sakslane Thomas Schmidt (Arkansas State), kes mõlemad osalesid suvel Pärnu Bays peetud Euroopa meistrivõistlustel.

Auburni rivistuse nimekaim mängija on aga vast Jackson Koivun (WAGR 8), kes jäi viimasel turniiril Butleri järel teiseks ning jõudis U.S. Amateuril eelmisel aastal veerandfinaali kaotades hilisemale võitjale Nick Dunlapile lisarajal. Just sellele samale Dunlapile, kes šokeeris golfimaailma aasta alguses PGA Touri etapivõiduga ning siirduski turniiri järel pro golfariks, jättes ülikooli pooleli. Auburni nn kolmas number sel turniiril on Brendan Valdes (28). Koivun ja Valdes mängivad avapäeval koos Varjuni meeskonnakaaslaste Grayson Woodi ja Soome koondislase Veikka Viskariga. Lisaks kuulub Auburni rivistusse Carson Bacha (44) ja Ryan Eshleman (209). Neist Butler, Valdes, Bacha ning seekordsel turniiril meeskonna mitte mahtunud, kuid individuaalselt kaasa löövad Alex Vogelsong ja Reed Lotter kuulusid tiimi eelmisel aastal, kui NCAA finaalturniiril saadi 10. koht.

Turniiril teeb kaasa lisaks tugeva Duke ülikooli (NCAA rängikingu 25) viis mängijat, kuid millegipärast on nad turniirili üles antud vaid individuaalses arvestuses. Kolm neist mängijatest kuuluvad WAGR edetabeli TOP250 hulka. 

Meeste koondise toetajad 2024