McIlroy jõudemonstratsioon

Foto: Jared C. Tilton, Getty Images/AFP/Scanpix

Charlotte’is mängitud eliit-turniiri Wells Fargo Championship võitis ülekaalukalt Rory McIlroy. See oli mai alguses 35-aastaseks saanud iirlasele neljas kord see mainekas turniir võita ning juba 26. esikoht PGA Touril. Sellega tõusis ta kõigi aegade arvestuses 22.kohta jagama.

Viie-löögiline edu teiseks jäänud Xander Schauffele ees tähistab McIlroy viimase viie aasta ülekaalukaimat võitu ja kui viimasel rajal teine löök poleks vees maandunud (double bogey) olnuks vahe veelgi suurem. Veel ülekaalukamalt on Wells Fargo turniir võidetud vaid korra – 2015.aastal oli McIlroy edu seitse lööki.

Kõlab nagu täielik domineerimine, ent tegelikult oli tegu mingisuguse müstilise, ilmselt ainult McIlroyle jõukohase sähvatusega, mis selle turniiri saatuse otsustas. Esimesed kaks päeva (64+67) domineeris hoopis Schauffele ja ka enne viimast võistluspäeva juhtis just tema, kuigi vaid ühega Rory ees. Otsustavad sündmused algasid pühapäeva kaheksandal rajal, kui McIlroy lõi ligi neljalt meetrilt birdie. Järgmiselt seitsmelt rajalt tuli kokku veel -7 (!), sh kaks eagle’it. Schauffele tegi sama ajal (kaheksal rajal) kaks birdie’t ja kaks bogey ehk kokku null ja nii polnud pääsu kindlast kaotusest.

Kolmandaks kerkis suurepärase (-5) päeva teinud Byeong Hun An. Endiselt ei saa mängu käima Viktor Hovland, kuigi viimase päeva 69 ja 24ndaks tõusmine annab lootust. Wyndham Clark jäi 47ndaks ja sestap vahetasid Schauffele ning Clark maailma edetabelis kohad (nüüd vastavalt 3. ja 4.)

Tulemused

Samal ajal mängiti PGA Touri etapp ka Lõuna-Carolina, kus toimus uus turniir Myrtle Beach Classic. Top100 mängijaid oli kohal 11, aga kõik esisaja teises pooles.

Turniiri esimeseks võitjaks krooniti 24-aastane Chris Gotterup, kellele see oli lühikese karjääri teine esikümne-koht. Kaks aastat tagasi lõi ta ukse jalaga lahti, kui tuli John Deere Classicul neljandaks, järgnes aga vaikus. Maailma edetabelis kerkis Gotterup 284. kohalt 130ndaks.

Tulemused

Juba neljapäeval tehakse Kentucky osariigis Louisville’is algust 106. PGA Championshipiga. Tiitlikaitsjana astub murule Brooks Koepka.