McIlroy kordas võitu

Foto: Ali Haider, EPA/Scanpix

DP World Tour peeti teist nädalat järjest Dubais. Hero Dubai Desert Classic nimeline osavõistlus, mis kuulub ka Rolex Series’i, peeti maha Emirates’i golfiväljakul. Võidu noppis teist aastat järjest Rory McIlroy, kes edestas Adrian Meronki ühe löögiga. Meronk kuulutati muide nädal tagasi eelmise hooaja European Touri aasta mängijaks. Tulemused 

Kaks esimest päeva ei ennustanud tiitlikaitsjale midagi head. Ringidega 71 ja 70 avastas Rory ennast 24. kohta jagamas ning liidrist Cameron Youngist lahutas teda kogunisti 10 lööki. Kuid kolmanda ringi 63 ning Youngi 71 tähendas seda, et otsustava päeva eel olid nii tema kui Meronk Youngist maas vaid kahe löögiga. Esmakordselt tõusis Rory liidriks kuuenda raja järel, kui Young tegi oma teise eksimuse bogey näol. Kaheksanda ja üheksanda raja päeva teine-kolmas birdie kasvatasid edu veelgi. Päeva ainus raskem hetk saabus hilisema võitja jaoks 13ndal rajal, mis lõppes bogeyga. Hea šanss võidule näis avanevat Meronikile, kes radadel 10-14 sai kirja kolm birdiet, kuid 16nda raja eksimus luhtas temagi šanssi.

Kokku juba neljandat korda (varem veel 2009 ja 2015) sel võistlusel võidutsenud McIlroyst sai teine mängija pärast Sephen Gallacheri (2013, 2014), kes suutnud võitu kaitsta. Võiduga kaasnes tšekk veidi üle 1,4 miljoni euro väärtuses ning hooaja edetabelis tõus esikohale. Liidrina viimast päeva alustanud Cameron Young langes lõpuks kolmandaks jäädes Meronikist maha ühe löögiga. Enda mängu on leidmas üle pika aja hiinlane Li Haotang (võitis sama turniiri ühe löögiga Rory ees 2018), kes langes lõpuks jagama 7. kohta. Esikümnest jäi napilt välja maailma amatöörgolfi edetabeli neljas number Michael Thorbjornsen. Suurematest nimedest lõpetas 70. koha jagamisel OWGR edetabeli nr9 mängija Brian Harman. Eelmisel nädalal teist kohta jaganud Thriston Lawrence ei saanud seekord cut’ist läbi.

Uuel nädalal mängitakse Saudi-Araabias.