Meeskonna kapteni esmamuljed Slovakkiast
2021.aasta seeniorite meeskondlikud Euroopa meistrivõistlused toimuvad sel aastal Slovakkias, 2017.aastal valminud Sedin Golf Resorti väljakul. Vaatamata sellele, et tegemist on suhteliselt uue väljakuga, peab kohe kiitma väljaku seisukorda, mis on igati tiitlivõistluse vääriline. Enamik griine on tõstetud ja griini ümber kasvab mahlane rohi, mis tähendab automaatselt seda, et kes ei tunne ennast flop shot`is kindlalt, on pari asemel pigem double bogey teel kui griini tabada ei õnnestunud. Väljakust veel nii palju, et mänguring maksab keskmiselt 65 eurot ja tegemist on par-73 väljakuga, kus pea iga raja mõlemad servad on trahvialad ja veetakistusi on samuti ohtralt. Siinkohal on paslik kiita ka Slovakkia golfiliitu, kes on sarnaselt Eesti golfiliiduga korraldanud mitmeid Euroopa tiitlivõistluseid nagu poiste ja tüdrukute ning seenior naiste võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused.
Aga nüüd võistluse enda juurde.
Kokku on mõõtu võtmas 23 võistkonda ja 138 mängijat, kellest 58-l mängijal on ette näidata kehtiv pluss händikäp. HCPI 6 annab pingereas ligikaudu 120-da koha. Tase on väga tugev, eriti kui arvestada, et tegemist on siiski seenioritega, kel vanust 50 ja enam aastat.
Pärast kahte esimest mängupäeva on selgunud esialgne võistkondade pingerida, mida juhib Inglismaa Iirimaa ja Prantsusmaa ees. Inglased on suutnud viie arvesse mineva mehe kahe päeva tulemusetena kokku mängida 2 lööki üle raja par-i, kusjuures pärast esimest päeva olid nad 4 alla raja par-i, kuid teise päeva tuulisem ilm tegi oma korrektuurid. Oleme silma peal pidanud paljudel pluss HCP mängijate tulemustel ja harvad ei ole need korrad, kus esimesel päeval raja pari mänginud mees teisel mänguringil 84-85 lööki on teinud, sest just nii väljakutsuv see Sedini golfiplats ka on. Griini kiirus jääb seejuures 10-11 vahele ning väljaku pikkus on 6063 meetrit.
Head mängu on näidanud meie põhjanaabrid, kes on pärast löögimänguringe tugeval kuuendal kohal, kaotades kolmandal kohal olevale Prantsusmaale vaid 6 löögiga. Arvestades, et kahel esimesel päeval läks kuue mängija tulemustest kirja viis paremat tulemust, siis see kuus lööki on mõni putt sisse või mööda. Üllatuslikult jäi sel aastal kaheksa esimese hulgast välja muidu tugev Šotimaa, kes jäi vaid ühe löögi kaugusele Taanist, kes hõivas medalitele mängimiseks viimase ehk kaheksanda positsiooni. Eesti on eelviimasel kohal, edestades Sloveeniat 11 löögiga ja jäädes Leedule alla vaid ühe löögiga. Kuid midagi ei ole teha, sest tulemusi vaadates selgub, et see ongi meie seeniorite praegune tase ja kindel eesmärk on rajamängudes Leedust siiski parem olla.
Mõneti üllatuslikult osaleb Eesti seenior meeste Euroopa meeskondlikel meistrivõistlustel esimest korda ja mulle jääb küll arusaamatuks, miks nii ägedal ja hästi korraldatud võistlusel me esimest korda väljas oleme.
Meie meestest on kahel esimesel päeval parimat mängu näidanud Benno Maaring, kes mänguringidega 81 ja 83 (par-73 väljakul) on individuaalses pingereas 98. kohal 138 mängija hulgas. Ka Toomas Tamme on head mängu näidanud ja on meie võistkonna paremusel teine mees pärast kahte esimest mänguringi.
Võistkonna meeleolu on ülev, sest Eesti on esimest korda sellel võistlusel väljas ja järgmisel aastal näeme oma uusi sõpru juba Eestis võistlemas, sest Euroopa meesseeniorite individuaalsed meistrivõistlused toimuvad Pärnu Bay väljakul ja meeskondlikud septembrikuus EGCC-s.
Homme algavad rajamängud, kus Eesti võistlemas kohtadele 17-23. Anname endast parima, et mitte viimaseks jääda, kuigi HCPI numbreid aluseks võttes, me just selle koha saama peaksime. Kuid numbrid on vaid numbrid ja meie tegelik lõpptulemus selgub järgneva kolme päeva jooksul.
Bratislava, 1.september 2021
Raido Raamat