Meeste individuaalsed Euroopa meistrivõistlused taas Eestis!

Foto: EGL

Juba sel kolmapäeval algavad Pärnu Bay Golf Linksis meeste individuaalsed meistrivõistlused golfis, kus stardinimekirjas 144 mängijat 38 erinevast riigist. Eestit esindavad sel korral: Carl Hellat, Kevin Christopher Jegers, Markus ja Mattias Varjun, Ralf Johan Kivi (kõik Niitvälja Golfiklubi) ning Richard Teder (Estonian Golf & Country Club). Võitja selgub nelja päevase võistluse tagajärjel laupäeva õhtuks ning lisaks Euroopa meistrivõistluste medalitele on mängus ka otsepääse The Openile. Euroopa kümnest parimast amatöörmängijast on kohal seitse.

1986. aastast välja mängitava tiitli on teiste seas võitnud näiteks Rory McIlroy (2006) ja Sergio Garcia (1995), medaliomanike nimekirjast leiab veel järgmisi nimesid: Lee Westwood (1993), Paul Casey (1999), Danny Willet (2007) ja Tommy Fleetwood (2010). Võistlus jõuab oma ajaloos alles kolmandat korda Ida-Euroopasse. 2015 võõrustas võistlust Slovakkia (Penati) ning 2016 oli meil au seda võistlust võõrustada Estonian Golf & Country Clubis, kus meeldejäävas 7-rajalises play-offis alistas Luca Cianchetti Viktor Hovlandi. Viimase aja võitjatest tasub veel esile tuua taanlast Nicolai Højgaardi (2018), sakslast Matti Schmidi (2019, 2020), taanlast Christoffer Bringi (2021) ja itaallast Filippo Cellit (2022).

Võistluse stardilistis pole paraku ühtegi tiitlikaitsjat, kuna kõik on siirdunud juba profimängijateks. Viimati võitnud Celli, teenis eelmisel aastal hõbemedali The Openil, mis kuulub turniiri parimale amatöörile ning siirdus seejärel profiks. Küll aga on kohal kaks varasemat pronksmedali võitjat. Eelmisel aastal Hispaanias kolmanda koha saanud Calum Scott (Šotimaa) ja 2018 samaväärse auhinna saanud Jerry Ji (Holland).

Stadilistis olevatest mängijatest omab kõrgeimat ränkingut, Euroopa teist taanlane Frederik Kjettrup (WAGR 18).

Jose Luis Ballester ja Luis Masaveu Hispaaniast, kes mõlemad asuvad hetkel maailma edetabeli TOP-60 seas, on eeldatavalt Hispaania suurimad trumbid, kogunisti 13 starti tulevast hispaanlaste rivistusest, lootes saada esimeseks võitjaks pärast Garcia ammust triumfi. Iirlaste puhul tasub silma peal hoida Liam Nolanil, kes hiljuti võitis maineka Brabazon Trophy (Inglismaa lahtised meistrivõistlused). Lisaks on iirlastest stardilistis ka Matt McClean, kes võitis eelmisel aastal U.S. Mid-Ameturi võistluse ning osales tänu sellele, käesoleval aastal ka The Mastersil ja U.S. Openil. Rootslaste esinumbriks on vaikselt kerkimas 19-aastane Albert Hansson, kes võitis eelmisel aastal R&A Boys Amateur Championshipi ning sel aastal oli parim Copa Sotograndel ja teine Spanish Amateur Championshipil ning St Andrews Links Trophyl. Lisaks tasub rootslaste puhul silma peal hoida kindlasti Tobias Jonssonil, kes oli eelmisel aastal hõbeda võitnud MM koosseisus ja oli individuaalselt kogu turniiri parim.

Lisaks on sel aastal olulisemate turniiride võitjatest kohal hispaanlane Angel Ayora (Portuguese International Amateur) ja šveistslane Nicola Gerhardsen kes triumfeeris Spanish Amateur Championshipil. Šveitslaste rivistuses on sel nädalal ka alles laupäeval Amateur Championshipil finaali kaotanud Ronan Kleu. Noorimateks osalejateks on 15-aastased Lev Grinberg (Ukraina) ja Denny Kloeth (Holland). Neist Grinberg läbis eelmisel aastal cut’i DP World Touri Soudal Openil ning Kloeth võitis European Young Mastersi (U16 EM).

Kuna tegemist on lahtiste Euroopa meistrivõistlustega, siis stardilisti eksootilisemad riigid on Argentiina, Austraalia, Filipiinid ja ka USA, keda esindab seekord ainsana Matthew Kress, kes käesoleval aastal võitis koduülikooliga NCAA I divisjoni meistrivõistlused.

Kolmepäevase löögimängu järel pääsevad 60 parimat ja viigilist tulemust omavad mängijad viimasele päevale. Eestlastest on seni cut’i ainsana läbinud Kevin Christopher Jegers, kes 2020. aastal saavutas jagatud 28. koha. Pealtvaatajatele on võistlus tasuta, seega tasub tulla sel nädalal Pärnusse, oma silmaga kaema Euroopa tippmängijaid.

Jälgi Delfi otseblogi siit ja tulemusi siit.