Meeste koondis tutvus Belgias meeskondliku EM väljakuga

Foto: EGL

Eesti meeste koondise kandidaadid tutvusid sel teisipäeval-kolmapäeval Belgias, Royal Waterloo golfiklubi väljakuga, kus peetakse juuli keskel meeskondlikud Euroopa meistrivõistlused, 16 parema riigi osavõtul. Peatreener David Da Silva valikul sõitis Belgiasse kaheksa mängijat: Carl Hellat, Kevin Christopher Jegers, Markus ja Mattias Varjun, Ralf Johan Kivi (kõik Niitvälja Golfiklubi), Richard Teder ja Ruut Kangust (mõlemad Estonian Golf & Country Club) ja Joonas Turba (Reval Golf Club).

Kaks päeva said koondislased tunda tõelist katsumust. Kuna lennata tuli teisipäeva varahommikul, siis said enamus mängijaid voodis veeta vaid põgusad unetunnid. Mõlemal päeval ootas mängijaid ees ka paras põrgukuumus ning teiselgi ööl tuli unetunde napilt, kuna teise päeva tii-aeg oli varajane – vaja oli õigel ajal ka lennujaama jõuda pärast ringi ja harjutamist. Enamus mängijaid nimelt lendas juba laagri teise päeva õhtul otse Manchesteri (loomulikult hilines väljalend korralikult nii Manchesteri, kui ka kodupoole kuhu osad suundusid), kus neid ootab ees Amateur Championship. Lisada katsumustele ka golfiklubis parajalt hilja avatav restoran või transpordi firma poolt saadetud pisike buss, kuhu kuidagi vajalik kogus inimesi ära ei mahu – ühesõnaga Lääne-Euroopas on asjad aasta-aastalt aina hullemaks minemas. Nagu ikka, me polnud ainsad, kes väljakutega tutvumas olid. Vahetult enne meid mängisid Saksamaa koondislased ning väljakul luusisid ringi ka Walesi treenerid neil päevil.

Kõigest sellest hoolimata, said mängijad kaks päeva väga vajalikku tutvust teha EM väljakuga ning palju kasulikke kogemusi juulikuud silmas pidades omal nahal kogeda. Peatreener David Da Silva sõnul on väljak mängijatelt päris palju nõudev. „Väga oluline on tii pealt korrektselt minema saada, kuna eksimusi see väljak ei armasta. Par-3 rajad on seevastu üllatavalt lihtsad ja lühikesed, kuna ei vaja väga pikki lööke. Griinid on kokkuvõttes parajalt väiksed ning päris korralike kallakutega. Samas ma olen juulikuud silmas pidades optimistlikult meelestatud ning usun, et meil on siin head võimalused korralik tulemus teha,“ sõnas Da Silva kokkuvõttes.

Koondise kapten Mattias Varjun võttis kaks päeva kokku järgmiselt: „Esmamulje väljakust on hea, seda mängides on näha miks seal on korraldatud pikalt mitmeid kõrgetasemelisi võistluseid. Royal Waterloo golfiklubi iseloomustavad park väljakule iseloomulikud puudega ääristatud rajad aga ka links väljakutele omased kõrge hein ja kõva maapind. Koos maailmatasemel seisukorraga kujuneb sellest juulikuus korralik test. Lõppenud laager oli edukas ja kasulik, sest saime hea ettekujutuse mida see väljak nõuab. Võtmekohaks on ennekõike avalöögid ning kiiretel griinidel puttamine. Samal ajal koos meiega harjutasid seal ka teiste riikide võistkonnad, neid vaadates sai samuti õppida kuhu lüüa ja kuidas konkreetseid radu kõige parem on mängida. Ma usun, et see väljak aitab mitmeid meie võistkonna tugevaid külgi esile tuua.“