Mehhikos triumfeeris üle viie aasta võitu oodanud mees

Foto: Alonso Cupul, EPA/Scanpix

Mayakoba Gold Classic toimus 16. korda ja välja jagati üle kaheksa miljoni dollari. Tiitlikaitsjana astus Mehhikos, Playa del Carmeni kuurortlinnas areenile Viktor Hovland. Norralasel oli enne turniiri käeulatuses haruldane saavutus – võita sama turniir kolmel aastal järjest. Seda on viimase 40 aasta jooksul suutnud vaid Tiger Woods (korduvalt), Steve Stricker (2011) ja Stuart Appleby (2006).

Avapäeva 65 andis lootust, ent teise päeva 69 järel olid norralase šansid juba õhkõrnad. Kindlalt asus juhtima viis aastat PGA karussellil võiduta püsinud Russell Henley – mees, kes 2013. aastal viienda mängijana PGA Touri ajaloos oma debüütvõistluse võitis.

Kahe päevaga 63+63 ehk rajarekord, kolmandal veel 65, ning Henley juhtis kindlalt. Kuigi neljas päev kujunes närvidele parajaks katsumuseks (70), lõpetas Henley siiski rajarekordi (-23) kordamise ja kindla esikohaga. Nelja löögiga kaotas Brian Harman, viiega viis meest, sh eelmisel nädalal võidutsenud Seamus Power ja maailma edetabeli teine mees Scottie Scheffler. Hovland kaotas võitjale kaheksaga ja jagas kümnendat kohta. Kahe päevaga pidid nimekamatest meestest piirduma Tony Finau, Sepp Straka ja JT Poston.

Maailma edetabelis tõusis Henley 33.kohale. Tulemused

Tour jätkub Texases, Houston Open’iga, kus mullu võitis Jason Kokrak.

Tulles tagasi Hovlandi luhtunud „three-peat’i“ šansside juurde, siis see võimalus on sel hooajal olemas veel neljal mängijal:  märtsis Sam Burnsil (Valspar Championships), mais Lee Kyoung-Hoonil (Byron Nelson), juunis Roryl (Canadian Open) ja augustis Patrick Cantlayl (BMW).