Mid-Am Openi võitjad: Hahn ja Uuemõis

Täna lõppes kaks päeva väldanud Mid-Am Open by Assa Abloy, kus võitjateks krooniti sakslane Daniel Hahn ja Anu Uuemõis, kellele kuulub ka selle aasta Eesti mid-amatööride meistritiitel. Meestest krooniti Eesti meistriks Marten Palm. Kokku osales võistlusel rekordilised 129 mängijat ning meeldiv oli näha stardis ka 24 naisosalejat löögimängu mängimas. Seejuures oli ka HCPI piir osalema pääsemiseks seatud rekordiliselt madalale.

Meeste klassi võidu nimel käis kõrgetasemeline duell, kus Daniel Hahn (St.Eurach LGC) alistas vaid ühe löögiga Marten Palmi (Niitvälja Golf). Sakslase võidutulemuseks oli -5 (71, 68). Marten Palmi skoorideks olid 69 ja 71. Kolmanda koha ja Eesti meistrivõistluste hõbemedali näpsas teiste eest Kristo Tullus, kelle kogutulem +3 (78, 69). Sama tulemusega jäi neljandaks Läti esindaja Nikolajs Kenins (Ozo Golf Club). Eesti meistrivõistluste pronks kuulus Martin Järvele (Rae Golfiklubi), tulemusega +8 (77, 75). Eriauhinna, võistluse parim 40+ meesmängija sai endale 48-aastane sakslane Jorg Peter Paulus (Am Reichswald Nürnberg), kes tulemusega +8 jagas viiendat kohta. Lisaks Järvele ja Paulusele jagas viiendat kohta ka leedulane Mindaugas Vaicius (The V Golf Club). Esikümnesse mahtusid veel Tarmo Kivi (Rae Golfiklubi, +12), Joel Rothberg (Niitvälja Golf, +12) ning parima seeniorina Jan Larsson (EGCC, +13). Seega mahtusid esikümnesse viie riigi esindajad ja napimast napimalt jäi esikümnest välja seitsmenda riigi esindaja, šotlane Robert Weir. Kokku osales võistlusel kaheksa riigi mängijaid. Tulemused

Fotol: (vasakult) Marten Palm, Daniel Hahn, Kristo Tullus

Fotol: (vasakult) Kristo Tullus, Marten Palm, Martin Järve

Naiste Mid-Am Openi esikolmik koosnes vaid eestlastest, kes said kõik ka Eesti meistrivõistluste medalid. Esikoht ,vaid ühelöögilise paremusega teiste medaliomanike ees, kuulus Anu Uuemõisale (EGCC) tulemusega +30 (88, 86), kellele kuulus ka 40+ parima naismängija eriauhind. Teine ja kolmas koht kuulusid Niitvälja Golfi esindajatele, kes mõlemad mängisid ka võrdse tulemuse +31. Kristina Kuzmenok (90, 85) sai hõbemedali tänu paremale teisele päevale ja pronks kuulub Kristel Ullale (84, 91). Neljas koht jäi esikolmikust maha vaid ühe löögiga. Eelmise aasta valitseja Anneli Eskeni (EGCC) ringid olid 91 ja 85. Viies koht kuulub Apawan Chinglekile (Reval Golf Club), kes jäi Eskenist maha omakorda ühe löögiga. Kuues ja seitsmes koht kuulsid Rae Golfiklubi esindajatele Anne Nõmmikule ja Siiri Hallerile, kes kaotasid võitjale vastavalt viie ja kuue löögiga. Tulemused

Fotol: (vasakult) Kristina Kuzmenok, Anu Uuemõis, Kristel Ulla

Fotol: Marten Palm, Anu Uuemõis

Fotod: Kadri Palta