Miinimumeesmärk sai täidetud

Foto: EGL

Delfi otseblogi SIIN

Eesti meeste golfikoondis alistas täna võistkondlike Euroopa meistrivõistluste 9-16 koha veerandfinaalis, ülipingeliseks kujunenud matšis Walesi koondise 3:2 ning tagas sellega endale järgmiseks aastaks koha kõrgemas divisjonis, 16 parema golfiriigi seas. Homme kohtutakse 9-12 koha mängude poolfinaalis Hollandiga. Tulemused 

Päev algas kurjakuulutavalt. Foursome paar Joonas Juan Turba-Markus Varjun leidsid ennast kiirelt kaotusseisus ning paraku dikteerisid vastased mängu lõpuni. Lõpuks 3&2 kaotus tuli selles matšis vastu võtta.

Esimeses individuaalses match plays suutis aga Ken-Marten Soo haarata kiirelt liidriohjad, enamus mängu püsis 3-4 rajaline edu eestlasel ning kuigi vastane vähendas korraks vahe kahe peale ei andnud Soo järele ning lõpuks kena 2&1 võit eelviimasel rajal.

Carl Hellat, kes oli küll tänagi ankrumees oli selleks ajaks juba paraku 5&4 kaotanud. Vastane alustas juba avarajal võimsalt, roughist teele saadetud teine löök, mis oli eagle vääriline veeres üle augu serva aga birdie tuli juba vastasele anda. Kuue rajaga oli vastane teinud 3 birdiet ja kuigi Carl püsis par-is, siis sellest ei piisanud.

Nii jäi kõik Mattiase ja Kevini otsustada…

Meeskonna kapteni Mattias Varjuni matš oli aga enamus aega oluliselt pingelisem. 10-rajal, kui Mattias ei suutnud oma avalööki leida ning tuli leppida raja kaotusega, siiski miskit nagu muutus ning Mattias dikteeris edasist mängu, kuid vastane ei andnud lõplikult alla. 16-raja birdie järel pääses Mattias ette juba kahe rajaga, kuid vastane salvas pika putiga järgmisel rajal ja taastas birdie abil ühe rajalise kaotuse. Viimasel rajal ei saanud mõlemad griinile pihta, kuid Mattias eksis vasakule, mis oli parem koht eksimiseks. Paremalt poolt tulnud Walesi koondise mängija chippas üle griini ning kui Mattias oli chipanud lipu lähedale oli selle matši saatus otsustatud. Kirja läks 2UP.

Kevin Christopher Jegersi matš algas samuti kurjakuulutavalt. Vastane realiseeris esimesel rajal 10+ meetrit birdie ning oli samuti kaheksandaks rajaks kolm alla par-i mänginud. Kevin siiski ei andnud alla ja pärast seda, kui vastane 15-rajal kaotas avalöögi oli Kevin samal ajahetkel nagu Mattias 2-rajalises edus. Kuid saatus tahtis teisiti ning 16-17 rada tegi vastane kaks birdiet järjest ning 18-raja tiiboksi mindi viigiseisus. Kuigi Kevin oli avalöögi järel vasakul roughis, suutis ta sealt griinile lüüa, kuid vahepeal väga hea tundunud olukord muutus ja kalded tõid palli tagasi griini algusse ca 15m keeruliseks putiks. Vastane eksis fairwaylt griinist veidi vasakule ja sai sisuliselt foregreenilt puttata. Mõlemad said kahe putiga siiski hakkama ning see tähendas, et nii see matš, kui kogu matši üldseis oli viigis ja tuli minna lisaradadale. Avarajal sattus Kevin taas raoughi, seekord paremale ning sealt suutis tulistada nii, et pall jäi griini paremale küljele. Vastasel polnud probleemi fairwaylt kahega peale lüüa. Meie õnneks tegi Kevin suurepärase chipi lipu kõrvale ja vastane pikka birdiet seekord sisse ei saanud. Teisel rajal lõppes aga meie õnneks asi sisuliselt pärast avalööki. Vastane sattus sügavasse griinibunkrisse ja Kevin oli sel ajal 20m eespool keset fairwayd. Vastane punnis veel kuni viienda löögiga polnud veel palli auku saanud ja nii ei pidanu enam Kevin paari meetrist birdiet puttama. Teisel lisarajal võit selles paaris ja kokku 3:2 võit Eestile.

Teiste 9-16 koha veerandfinaalides alistas meie homne vastane Holland Islandi 3:2. Soome sai jagu järgmise aasta korraldajast Belgiast 3:2 ning Šveits põrutas naabritele Austriast 4:1. Tulemused 

Medalimängude veerandfinaalides võitis esimene asetus Hispaania Iirimaa 4:3. Matadooride vastaseks tuleb tiitlikaitsja Taani, kes alistas kahe matši abil, mis lisaradadele läksid Saksamaa 4:3. Teises poolfinaalis kohtuvad Inglismaa ja Rootsi. Koduväljaku eelist nautiv Inglismaa alistas kogunisti 6:1 Itaalia. Rootsil läks võidu saamiseks vaja aga lausa kahes matšis kasutada lisarada. Tulemused

Mõni sõna homsest vastasest. Hollandi koondises on kolm WAGR TOP100 mängijat ning kõik nad kuuluvad sisuliselt esineljasaja hulka, seega neile on see kindlasti pettumuseks jääda välja medalimängudelt. Seitsmest parimast WAGR edetabeli järgi on Hollandil kohal kuus mängijat. Tegelikult vaid kaks lööki jäi neid lahutama kaheksanda koha hõivanud Iirimaast. Parimat minekut näitas kvalifikatsioonis Kiet van der Weele, kes sai kirja -1 (70, 69). Tema asub hollandlastest ka maailma edetabelis hetkel kõige kõrgemal positsioonil – 70 ning tema vastu läheb meie poolt Ken-Marten Soo. Benjamin Reuter sai kirja 75 ja 65 lööki löögimängudes ning tema positsioon on WAGR tabelis 169. Temale astub vastu Kevin Christopher Jegers. Järgmised hollandlased löögimängu osast leiab alles tabeli keskelt, +2 mänginud meeste seast. Nendeks on Jack Ingham (401) ja Lars van der Vight (259), kes astuvad homme üles foursomes, kus meie poolt on neile vastu Joonas Juan Turba ja Markus Varjun. Miks Holland esikaheksast välja jäi, tuleb ilmselt vaadata nende kahe mehe otsa. Nevill Ruiter (100), mängis löögimängus +3 ning Jerry Ji (87), kogunisti +10. Ruiteri vastu astub homme meie poolt Carl Hellat. Ji vastaseks on Mattias Varjun. Eile Islandi 3:2 alistanud Holland teenis võidupunkti foursome matšist (3&2) ning võidu tõid ka van der Weele viimasel rajal ja kindla võidu korjas Ji (6&5). Väiksed kaotused pidid vastu võtma nii Reuter (2&1), kui ka Ruiter (1DN). Nii Holland kui Eesti ei vahetanud tänaseks ühegi matši koosseisu. 

Eelmisel aastal õnnestus Hollandil saada seitsmes koht, kaotades veerandfinaalis 3:4 hilisemale finalistile Prantsusmaale. Ji, Reuter ja van der Weele, kuulusid ka tol korral koondisse.  

Vaata ja kuula ka Kevin Christopher Jegersi, Mark Suursalu ja Mattias Varjuni kommentaare: