Muinasjutt lõppes veerandfinaalis

Richard Tederi imeline teekond The Amateur Championshipil sai täna otsa, kui tee poolfinaali sulges maailma amatöörgolfi kuues number Christo Lamprecht tulemusega 6&5. Kaotus tähendas Tederile turniiri lõppkohaks jagatud viiendat ning meenutame, et löögimängu osa järel sai ta 288-mängija seas teise koha ning 16 parema hulka pääsemiseks alistas eestlane Euroopa hetke parima amatöörgolfari John Goughi kolme viimase raja abil.

Lõuna-Aafrikast pärit mängija jäi küll teisel rajal korraks kaotusseisu eestlase vastu, kuid kontrollis kogu matši, saades lõpuks kirja kuus birdiet. Hiljuti aitas korvpalluri mõõtu Lamprecht oma koduülikooli Georgia Tech’i NCAA I divisjoni finaali, kus jäädi alla Floridale. Tulemused

Poolfinaalides jätkavad täna pärastlõunal Tai mängija TK Chantananuwat, kes kohtub šveitslase Ronan Kleuga ning Lamprechti vastaseks saab inglane Frank Kennedy. Poolfinaalidest ja homsest 36-rajalist finaali saab jälgida otseülekandega R&A youtube kanalilt.

Viiest starti pääsenud eestlastest neli pääses ka rajamängu osasse. Vaid Mattias Varjun jäi pidama löögimängu osasse. Ralf Johan Kivi kaotus oli avaringis 4&3, Kevin Christopher Jegers kaotas vastasele teisel lisarajal ja otse teise ringi pääsenud Markus Varjun viimasel rajal. Kivi ja Jegers said lõppkohaks jagatud 65. ning Markus Varjun jagatud 33.

R&A poolt korraldatava The Amateur Championshipi näol on tegemist amatöörgolfi ühega kahest suurimast võistlusest koos U.S. Amateur Championshipiga. Sellel nädalal peetava turniiri võitja saab endale pääsme selle aasta The Openile ning ka järgmise aasta The Mastersile ja U.S. Openile. Võitjate nimekirjast leiame näiteks Hispaania golfi superstaarid Sergio Garcia ja José María Olazábali, kuid ka näiteks soomlase Mikko Iloneni. Kaotusekibedust on pidanud finaalis tundma teiste seas Colin Montgomerie, Tommy Fleetwood ja Robert MacIntyre.

Vaata ka George Harper Juniori mängu ajal tehtud intervjuud Richardiga: