Nädalavahetusel käis Eesti golfikoondise liige Egeti Liiv Soomes PGA I taseme koolitusel

photo 1

Talvel Rein Auväärdi juures Juhendajate kursuse läbinud Egeti Liiv, kes igapäevaselt harjutab Valgeranna golfiklubis ning mängib Eesti golfikoondises, käis sellel nädalavahetusel Soomes PGA I taseme koolitusel. Põhimõtteliselt on tegu samuti juhendajate koolitusega, millest võtsid osa endised Soome noortekoondise liikmed, klubides töötavad inimesed ja ka lihtsalt lapsevanemad, kes tahavad natuke oma laste golfiteel käimisele kaasa aidata. Kokku oli Peuramaa golfis toimunud kursusel 15 osalejat, koolitajateks Henrikki Tolonen ja Riikka Mannila.

2 päeva koolitus sisaldas nii klassiruumis arutelusid, kui ka kokku 6 tunnist praktilist osa väljas harjutusalal. Räägiti sellest, kuidas lastega suhelda, neid innustada ja samas suuremas grupis taltsutada, kui selleks peaks vajadus olema. Egeti enda sõnul oli eriti kasulik praktiline osa õues, kus mängiti läbi erinevaid golfi arendavaid mänge, mängulisi harjutusi, kui ka sai proovile panna oma lähimängu oskused. Parim osa sellest oli pühapäeva hommikul läbiviidav 7-9 aastaste lastetreening, mille järgselt jagati kõigile tagasisidet. Õppida sai nii enda kui teiste kordaminekutest ja vigadest.

Seega oli väga sisukas koolitus, milles omandatud teadmisi saab Egeti suvel Pauli kõrval praktiseerida. Ehk on meil selliselt kasvamas ka uus pro Valgeranna golfiklubisse.

Eelpool mainitud lähimängu test on see, mida teevad kõik soome golfikoondise liikmed mitmeid kordi aastas. Lähimängu tekst koosnes erinevates puttamise ja chippamise ning bunkrilöögi harjutustest. Iga sooritus vastavalt selle tulemusele andis punkte. Egetil õnnestus kokku koguda 100’st maksimaalsest punktist 81 punkti, mis oli grupi parimtulemus. Enemus tulemusi jäi siiki 40-50 punkti vahele.

Screen Shot 2014-05-12 at 1.53.27 PM

Eesti Golfi Liit kaalub lähimängu testi Eestisse toomist ning ehk on juba selle hooaja lõpul kõigil soovijatel võimalik oma lähimängu oskused proovile panna.

 

PGA Tunnistus_Egeti