Nädalavahetusel võistleb Baltikumi vanimal golfivõistlusel XXII Niitvälja Karikal by Mandatum Life üks Soome parimaid profimängijaid Toni Karjalainen

Reedest pühapäevani, 11.–13. juulil toimub Niitväljal Baltimaade vanim, arvult juba kahekümne teine golfivõistlus Niitvälja Karikas by Mandatum Life. Sel aastal osaleb 135 võistlejat kuuest erinevast riigist. Esimest korda Baltikumi vanima golfiturniiri ajaloos on Niitvälja Karikal 7500 euro suurune auhinnafond, millele tuleb mängima 16 professionaalset golfimängijat, nende hulgas ka pikaaegne Soome number üks golfimängija ja kahekordne Challenge Touri võistluse võitja Toni Karjalainen.

Kolmepäevase võistluse käigus selgitatakse individuaalarvestuses välja võistluse parimad nii naiste kui ka meeste võistlusklassis. Võistlemas on mängijad nii Baltikumist, Venemaalt, Soomest, Šotimaa kui ka Inglismaalt. Kokku on registreerunud 121 meest ja 14 naist.

Kohal on Eesti Prode ehk professionaalsete golfimängijate paremik, välja arvatud Mark Suursalu, kes mängib samal ajal Nordic Touri osavõistlust. Samuti on tagasi eelnevatel aastatel veel amatööridena Niitvälja Karika võistluse võitnud, kuid nüüd proffide leeri liikunud lätlane Artūrs Krukovs (2004 aasta võitja) ja 2010. aastal võitnud Jonathan Nylén Soomest. Kaugeim külaline – Adam Sagar ‒ tuleb Baltimaade vanimale võistlusele San Roque golfiklubist Hispaaniast. Temale on Niitvälja Karikal osalemine üks osa ettevalmistusest sügisel algavaks European Touri kvalifikatsioonivõistluseks.

Niitvälja Golfi tegevjuhi Kristo Tohvri sõnul kannab Niitvälja Karikas endas kogu Eesti golfi ajalugu ja oma nimetahvli kinnitamine karikale on iga Eesti tippgolfimängija unistus. Eesti golfiajaloo seisukohalt on tänavune võistlus märgilise tähendusega, sest esimest korda on Eesti golfiklubi pannud Prode võistlusklassis välja auhinnarahad.

Tänavusele võistlusele eelneb 10. juulil Pro-Ami võistlus, mille eesmärk on anda amatöör- ehk tavamängijatele võimalus mängida koos Prod’ega.

Võistlust kantakse üle Delfi TV-s reedel alates kella 11:00-st ja pühapäeval alates 12.00-st.

Kõik on oodatud ka kohapeale võistlejatele kaasa elama.

XXII Niitvälja Karikas by Mandatum Life kuulub Euroopa Golfi Assotsiatsiooni võistluskalendrisse ja World Amateur Golf Rankingu turniiride nimekirja, kus võistlejad saavad teenida maailma edetabeli punkte.

Võistluse korraldamisse on oma panuse andnud Mandatum Life, Saku, Kalev, Lahe Roos, Prike, Fysiopark.

 2013 aasta võitja Karlis Broders_Niitvälja Karikas

 

Kõikide osalejate nimekiri: http://tinyurl.com/phx7j77

Kõikide osalejate stardiajad: http://tinyurl.com/pbyysyf

Kolme võistluspäeva tulemusi saab jälgida reaalajas läbi livescoringu: http://tinyurl.com/pz7tpmk (esimesed tulemused ilmuvad nimetatud lehele 11. juulil kell 9.00)