Naisgolfar Mari Hütsi valmistub algavaks golfi hooajaks Ameerikas.

 

 harjutamine

Mari Hütsi õpib kolmandat aastat järjest Ameerika Ühendriikides Salt Lake City’s Westminster College’is spordijuhtimist. Mari sõnul see on tegelikult hästi lai eriala ja ei nõua temalt tulevikus kindlat ametit vaid saab loodetavasti valida mitmete hulgast. Mari arvab, et näiteks võiks saada temast mõne sporditiimi juht või spordiürituste korraldaja. Bakalaureusekraadi omandab Mari 2015 aastal ehk kokku on 4 aastat õppetööd.

Eesti Meistrivõistlustelt 2013 aastal kuldmedali võitnud Mari sõnul on selles koolis hea süsteem, milles on ühendatud nii õppetöö kui ka sporditegemine, milleks on Mari vaieldamatu lemmik – golf.

Mari on ülikooli golfitiimi liige ja seetõttu toimuvad golfitrennid iga päev. Tunniplaani sees on Maril kindlad harjutusajad ning kui nädala sees jõutakse tavaliselt harjutada ja mängida 9 rada, siis nädalavahetustel mängitakse täisringid. Maril on kaks võistlushooaega õppeaastas – sügisel ja kevadel. Võistlusi on mõlemal hooajal 4 kuni 6. Tavaliselt mängitakse esimesel võistluspäeval 36 rada ning teisel 18 rada.  Harjutustingimused on Mari sõnul väga head – 15 minuti autosõidu kaugusel asub 7 väljakut ning ülikooli tiimiliikmetel on väljakute hooajapass. Tänu sellele saab Mari erinevatel väljakutel harjutada.

Mari on Ameerikas olles võitnud 2 võistlust individuaalselt ning kahel korral tulnud tüdrukute tiimiga oma konverentsi võitjateks. Individuaalselt on Mari parim löögitulemus võistlustel olnud 2 lööki alla PAR’i (-2).

Oma vormi hindab Mari hetkel heaks ja võistlustel tunneb Mari ennast kindlalt. Andekas naisgolfar on Ameerikas õppinud golfis psühholoogiliselt tugev olema, sest hea golfitulemuse tagab tugev psüühika.

“Vaim on uueks hooajaks valmis”, lisab ta. Eestisse saabub Mari 4.mail ning siis asub ta Eesti koondisega koos treenima.

Eesmärgid on Maril selleks hooajaks paigas ja peamised neist on Estonian Amateur Open’il esimese kuue hulka tulla ning esindada Eestit 23-26. juuli toimuvatel Euroopa Naisamatööride Meistrivõistlustel Jõelähtmel ja seal tagada cut’i läbimine.

Soovime Marile algavaks golfihooajaks Eestis edu ning hoiame pöialt võistlustel!

 

Allikas: Eesti Golfi Liit