Naiste golfikoondise etteotsa asub Daniel Moss Silva

Foto: EGL

Eesti Golfi Liit sõlmis 1+1 aastase kokkuleppe Daniel Moss Silvaga, kes asub juhendama naiste golfikoondist. Varasematel aastatel juhendas naiste golfikoondist Mark Suursalu. Käesoleva aasta tähtsaimad võistlused naiste golfikoondisele on väikeriikide võistkondlikud- ning individuaalsed Euroopa meistrivõistlused. Noorematele mängijatele on veel lisaks erinevad kuni 18-aastaste individuaalsed võistlused ning kuni 16-aastaste Euroopa meistrivõistlused.

Golfimängu kirg haaras Danielit juba varases lapsepõlves, kuna kogu tema perekond on tegelenud golfiga. Amatöörina esindas Silva Portugali rahvuskoondist. Edasisi karjäärivalikuid mõjutasid teiste seas tuntud golfitreenerid Claude Hamon II ja David Leadbetter. 2018. aastal oli Daniel abitreeneriks ja caddieks Kim Koivule, kel õnnestus võita kolm Challenge Touri etapivõitu ja teenida European Touri kaart. Lisaks on ta olnud abitreeneriks ja caddieks ka Sanna Nuutinenile, kes mänginud olümpiamängudel ja sai 2020. aastal Ladies European Touril hooaja kokkuvõttes viienda koha.

„Täna olen ma põhikohaga golfitreener ning peamiselt olen keskendunud eri vanuses ja kategooriates eliitmängijate arendamisele spetsialiseerudes tehnikale ja strateegia põhialustele,“ sõnas Daniel.