Naiste golfis jagati välja esimene majori tiitel

Foto: Thomas Shea, USA TODAY Sports/Scanpix

Alates 2013. aastast kuulub naiste golfis major turniiride nimekirja viis võistlust. 1983. aastast majorite nimekirja saanud turniir on alati hooaja esimene major ning on kandnud erinevaid nimesid, kuid 2021. aasta lõpus sõlmiti kokkulepe firmaga Chevron kuuele aastale ning turniiri nimeks sai Chevron Championship. Võistluse auhinnafond suurenes 5 miljoni dollarini ning koliti Jack Nicklause signatuur väljakule nimega The Club at Carlton Woods.

Kolm kirkamat kohta jäid seekord USA naisgolfaritele. Esikoha eest pidasid play-offis duelli Lilia Vu ja Angel Yin, kes mõlemad olid saanud kirja -10. Viimase raja eagle abil jõudis neile väga lähedale (-9) olümpiavõitja Nelly Korda. Lisaradasid läks vaja vaid üks, mille birdie abil võitis Vu. Võiduga kaasnes selle turniiri traditsiooniline võitja vettehüppe. Tulemused 

See oli tema teiseks LPGA turniirivõiduks. Esimene tuli kaks kuud tagasi Taimaal, paljude eestlastegi lemmikväljakul Pattayas – Siam Country Clubi Old Coursel. Esimene majori võit suurendas ameeriklanna pangaarvet 765 000 dollari võrra. Kokku on teenistuslehel tal üle 2 miljoni dollari. 25-aastane Vu siirdus profiks 2019. aastal, seljataga edukas amatöörikarjäär s.h. UCLA ülikooli eest. 2018. aastal krooniti Vu Iirimaal, USA võistkonnaga amatööride maailmameistriks. Samal aastal kuulus ta ka Curtis Cup’i ja Arnold Palmer Cup’i võitnud tiimi.

Profikarjääri rookie aasta ei sujunud aga loodetult ning nii langes ta LPGA tuurilt välja ja pidi kaks aastat vaeva nägema, et tagasi pääseda parimate konkurentsi. Maailma edetabelis tõusis Vu 31. kohta ja on nüüd 12ndal positsioonil. Maailma edetabelit valitseb jätkuvalt Uus-Meremaa golfar Lydia Ko, kelle turniiri ebaõnnestus ning tal ei õnnestunud cut’i läbida. Teist positsiooni hoiab Nelly Korda.

Jaanipäeva ajal peetakse naiste teine major, kui välja mängitakse Women’s PGA Championshipi tiitel.