Neljas lisarada tõi võidu Perezile

Foto: Sander Koning, EPA/Scanpix

DP World Touri etapp peeti sel nädalal Hollandis. Esmakordselt juba aastal 1912. peetud Dutch Openi võit kuulus pärast neljandat lisarada prantslasele Victor Perezile. Uus-Meremaa esindaja Ryan Fox saab teises kohas süüdistada peamiselt iseennast, kuna tegi viimasel rajal double bogey, millega andis Perezile võimaluse võistluse play-off radadele viimiseks. Kolmas koht kuulus poolakale Adrian Meronkile, kes jäi kahest paremast maha vaid ühe löögiga. Esikolmikusse kuulunud teenisid kõik välja ka stardikoha The Openile. Tulemused 

Lisaradadel päästis Perezile võidu suurepärased putid. Kolm korda mängiti alustuseks viimast rada, milleks oli par-5. Mõlemad mehed said kirja birdie-par-birdie kombinatsiooni. Seejuures viimase birdie tegemiseks pidi Perez sisse saama ca 10 meetrise puti. Edasi otsustati võitja selgitamiseks minna 17. rajale, milleks oli par-3. Kuigi Foxi avalöök õnnestus oluliselt paremini kui Perezil, oli just prantslase putter kuum ning sel korral läks sisse juba pea kaks korda pikem putt, kui eelmisel lisarajal. Fox, kes oli poole lähemal oma birdie võimalust ära ei realiseerinud ning see tähendas teist European Touri võitu Victor Perezile. Eelmine võit pärines 2019. aasta sügisest, kui hetkel maailma edetabelis alles 161. positsioonil paiknev Peres võidutses Alfred Dunhill Links Championshipil.

Järgmisel nädalavahetusel kogunetakse Saksamaal, kui Hamburgi lähedal mängitakse Porche European Open nimelist turniiri.