Niitvälja ja Otepää tutvustasid nädalavahetusel lastele golfi, tuues kokku üle 200 lapse

Tänavune,  2014 aasta  on ilma poolest golfimängijatele helde olnud ja täiskasvanute golfihooaeg on juba suure hoo sisse saanud.

1.mai Niitvälha lapsed

Laste golfihooaeg sai alguse koos 1. mai saabumisega, mil toimus Niitvälja golfikeskuses suur lastele suunatud golfispordi demopäev ja tasuta golfiüritusel tervitas lapsi Niitvälja Golfi meeskond, kes sisustas nii suuremate, kui ka väiksemate golfisõprade päeva.

Trotsides külma ja tuulist ilma, tuli kohale 195 last, kes ootasid põnevusega, mil saavad golfikepiga oma elu esimesi lööke proovida. Golfitegevusi juhendasid Niitvälja Golfi treenerid ja nende abilised. Nii mõneski peres langetati just sel päeval otsus, et pere pesamunad hakkavad sellest aastast golfitreeningutel käima. Juba mõned päevad hiljem –  4. mail startisid nii uued, kui ka juba treeningutel käinud lapsed alanud hooaja treeningusessioonidega. Niitvälja Golfis õpetakse lapsi golfi mängima alates viiendast  eluaastast. Väikestele, 5‒7-aastastele lastele on golfiõpe ülesehitatud lõbusate mängude abil. Vanuses 7‒14 aastat, saavad lapsed ja noored õppida golfi Inglismaalt pärit programmi Young Masters Golf järgi.

 4.mai foto Niitälja lapsed

4. mail toimus  ka  Otepää golfikeskuses lastele mõeldud demopäev, Noortegolf 2014 raames  korraldatud demo algas rangel, kus Eesti Golfikooli treener Priit Jalasto rääkis lastele, mida võib leida golfikotist. Seejärel siirduti rajaga tutvuma. Vaadati, mida näitab kaart ning kuskohast rada algab. Seejärel mängisid Priit ja nn. järelkasvutiimi kuuluv Johann Andreas Härma lastele  ettenäitamiseks ühe raja. Jälgiti ja õpiti, milline on mängujärjekord, mida näitavad tokid ja kus on mõistlik seista lööja suhtes, et mäng ohutu oleks. Pärast seda prooviti kätt rangel. Peale mõningat löökide harjutamist liiguti harjutusalale puttamisega tutvust tegema. Kui põhitõed selged olid, märkis Priit maha neli rada, kus korraldati ka pisike putivõistlus, millele järgnes autasustamine. Lisaks jagati kõigile lastele flaierid treeninginfoga. Ilm oli küll külm ja tuuline, kuid vähemalt kuiv ja demopäevad õnnestusid suurepäraselt.

otepää lastedemo pilt