Noorte rajamängu MV esikohad: Aoveer ja Mätas

Foto: Raul Mee

Kaks päeva Rae Golfis väldanud noorte rajamängu meistrivõistluste parimateks osutusid Rae Golfiklubi liikmed Hart Oskar Aoveer ja Iiris Mätas. Mis aga kõige olulisem, mõlemad pääsesid tänu võidule maailma amatöörgolfi edetabelisse (WAGR) alates järgmisest nädalast ning see annab edaspidi neile võimaluse võidelda pääsu eest olulisematele amatöörgolfi võistlustele maailmas.

Aoveer sai kvalifikatsiooniringi järel kolmanda asetuse tulemusega 75 lööki. Parima positsiooni haaras Rauno Pikk (Estonian Golf & Country Club), kes mängis 72 lööki. Kaheksa hulka saamiseks oli vaja mängida 78 lööki. Kvalifikatsiooni ringi tulemused 

Veerandfinaalides hakkas kohe juhtuma, kui esimene asetus Pikk kaotas kaheksandale, Robin Udodovile (Niitvälja Golfiklubi) 2&1. Poolfinaali edenes sel poolel veel üks Rae mängija Kaur-Mattias Kuuskme, kes alistas samuti 2&1 Kaspar Urh Jamniku (Tartu Golfiklubi). Teises tabelipooles sai napi võidu teise asetuse välja mänginud Rasmus Kivila Jr (Niitvälja Golfiklubi), kes alistas Aivar Paalberg Jr (Rae Golfiklubi) viimasel rajal. Kindlama võidu noppis hilisem võitja Aoveer, kes alistas Nils Illimar Esko (Tartu Golfiklubi) tulemusega 5&4. Poolfinaalis sai kindla võidu Udovov, kes alistas Kuuskme 6&5, kuid Aoveeri ja Kivila Jr duell lõppes taas viimasel rajal ning seekord jäi peale Aoveer. Finaalis näitas kindlamat minekut Aoveer ning tasuks 4&3 võit Udodovi üle. Kivila Jr ja Kuuskme duell läks Kivila jaoks kolmandat korda järjest viimasele rajale ning kuna tiiboksist löödud pall maandus vees ning Kuuskme oma leidis koha griini bunkris tuli teist mängu järjest Kivilal vastu võtta viimase raja kaotus ning Kuuskmele kuulub seega pronksmedal. Välja mängiti kõik kohad kuni 16ndani.

1.-8. koha play-off bracket 

9.-16. koha play-off bracket

Robin Udodov, Hart Oskar Aoveer, Kaur-Mattias Kuuskme

Neidude kvalifikatsiooniringi parim oli Iiris Mätas, kes sai kirja 72 lööki. Vaid ühe löögiga jäi alla Elizaveta Sofia Reemet (Estonian Golf & Country Club). Tublid kuuenda ja seitsmenda asetuse mängisid välja vaid vastavalt 12 ja 11 aastane Nora Marleen Animägi (Estonian Tour Players Club) ning Brenda Paalberg (Niitvälja Golfiklubi). Kvalifikatsiooni ringi tulemused

Veerandfinaalides põnevust liiga palju ei tekkinud, kuna kõik neli esimesena asetatut pääsesid poolfinaali. Kõige võitluslikuma duelli pidasid maha seejuures esimene ja kaheksas asetus ehk Mätas ja Danielle Truusa (Estonian Golf & Country Club), kus võitja selgus alles viimasel rajal. Poolfinaalis alistas Mätas klubikaaslase Meribel Malva 3&2 ning veel üks Rae mängija Kirke Kiige alistas Reemeti samuti 2&1. Finaalis, Rae Golfiklubi „siseasjas“ sai võidu Mätas resultaatiga 3&2 Kiige. Pronksmedali duelli võitis Reemet 4&3 Malva.

1.-8. koha play-off bracket 

9.-10. koha matš

Kirke Kiige, Iiris Mätas, Elizaveta Sofia Reemet

Fotod (Raul Mee):

1. päeva galerii

2. päeva galerii