Noorte timid alustasid EM võistlusi

Foto: EGL

Täna algasid ka noorte võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused. Noormeeste tiim asub Krakowis avapäeva järel viiendal kohal, kokku 11-võistkonna konkurentsis. Eesti neidude võistkond hankis avapäeval Göteborgis kõvasti kogemusi, mis loodetavasti realiseeritakse järgmistel päevadel.

Noormeste tiimi avapäeva järgne viies koht 2. divisjoni turniiril annab kõik võimalused võidelda turniiril kõrge koha eest. Parimat minekut avapäeval näitasid Kaspar Urh Jamnik ja Hart Oskar Aoveer, kes said mõlemad kirja 72 lööki. Meeskonna kapten Robin Udodov lisas 74. Rasmus Kivila Jr panustas tiimi 75 löögiga ning ühel rajal suure eksimuse sisse lasknud Aivar Paalberg Jr lisas 78 lööki. Avapäeval ei läinud kirja Rauno Pikka 82 lööki. Tulemused 

Eesti meeskonna kogutulem avapäeval +11. Omaette klassist oli Šotimaa meeskond, kel jäi eelmine aasta napilt esimesse divisjoni tõusmata. Golfi sünnimaal on kirjas -16, millega edestatakse Belgiat (+3) lausa 19 löögiga. Kolmas-neljas on Portugal ja Slovakkia, kel mõlemal kirjas +5. Eesti taga on Sloveenia (+15) ja Poola (+18). Esikaheksa lõpetab Türgi (+24). Lõunanaaber Läti (+37) on kümnes. Homme peetakse teine löögimängu ring, mille järel kaheksa paremat jätkavad rajamängu formaadis võitlust medalite eest.

Neidude tiim, kes osaleb sel turniiril esmakordselt pärast debüüti 2010. aastal on avapäeva järel viimasel positsioonil, kuid positiivset saab siiski avapäevast küllaga leida. Tulemused 

Tiimi kapteni Elizaveta Sofia Reemeti 74 lööki polnud liiga suur üllatus, küll aga Danielle Truusa, kes alustas double-bogeyga, võitles lõpuks välja 77 lööki! Kirke Kiige ja Iiris Mätas said kirja vastavalt 82 ja 84 lööki. Täna oma 14ndat sünnipäeva tähistanud Kristella Sikk ja Meribel Malva mängisid mõlemad 86 lööki. Eesti ees on 10 löögi kaugusel Island ning 14 löögi kaugusel Šotimaa. Avapäeva järel juhib koduväljaku toel Rootsi võistkond. Nad edestavad kolme löögiga Hispaaniat ja Inglismaad. Kõva avalduse tegi avapäeval Poola, kes asub neljandal positsioonil. Siingi selgitakse teise löögimängu päevaga välja võistkonnad, kes mängivad medalitele (1-8), kes mängivad keskmises grupis (9-16) ning lõpuotsas mängivad kolm tiimi (17-19) omavahel.