Õnnenumber 135

Foto: Joe Scarnici/Getty Images/AFP/Scanpix

Houston Openi viimane päev algas intrigeerivast seisust. Esikohta jagasid (-9) neli PGA Touril seni esikohata meest – belglane Thomas Detry, inglane David Skinns, sakslane Stephan Jäger, argentiinlane Alejandro Tosti ning maailma esinumber Scottie Scheffler sealtsamast Texasest.

Pühapäeva esimeste radade järel oli liidreid korraks lausa seitse, sest viisikuga liitusid Taylor Moore ja profikarjääri esimese korraliku etteaste teinud Nick Dunlap. Seejärel said ainuliidri positsiooni viivuks nautida Detry, Scheffler ja Akshay Bhatia, ent kui mängitud üheksa rada, oli liidriks kerkinud hoopis Jäger. Endine Korn Ferry Touri staar (kuus esikohta), kel käsil juba PGA karjääri 135. turniir, kuid säravaimad saavutused seni puudusid. Enne tänavust oli ta vaid mõne korra esikümnesse, tänavu aga kaks korda esikolmikusse jõudnud.

Viimased kaks võistlust võitnud Scheffler püstitas neljapäeval maailmarekordi, sooritades 28. järjestikuse võistluspäeva alla par’i (rekordeid loetakse alates aastast 1983; reedel see seeria katkes tänu kummalisele lahendusele 18.rajal). Scheffleril oli sihikul teinegi ajalooline saavutus – viimase 15 aasta jooksul olid vaid kolm meest suutnud võita kolm turniiri järjest – 2008.aastal Tiger, 2014.aastal Rory ning veel kolm aastat hiljem Dustin Johnson. Pühapäeval kahe kiire birdie’ga liidriks tõusnuna hakkas ta aga eksima ja aina enam emotsioone näitama ning temaga koos rajal olnud Jäger muutus aina enesekindlamaks.

Kui mängitud 12 rada, oli ees ikka seesama sissejuhatuses nimetatud viisik, Jäger teistest löögiga ees. 13. raja bogey kukutas liidrite seast Skinnsi. 14. raja bogey kukutas belglase. 15. raja „par kolmel“ põrus Scheffler. Kui liidritel jäi mängida üks kuni kolm rada, juhtis Jäger (-12), löögiga kaotas üllatusmees Tosti (OWGR 145.) ja -10 peal oli lausa seitse meest.

16.raja (par 5) avalöök ebaõnnestus Jägeril täielikult, Tostil aga vastupidi. 383 jardi õiges suunas, tulemuseks birdie ja esikoha jagamine Jägeriga. Birdiega said hakkama ka Detry ja Scheffler. Seitset meest eraldas vaid üks löök. Kui mängida viimane rada, oli Jägeril ja Tostil kirjas -12, Scheffleril, Detryl, Skinnsil ja juba lõpetanud Moore’il ning tiitlikaitsjal, kahe päeva järel juhtinud Finaul -11.

Otsustav rada. Tosti sooritus ebaõnnestus täielikult, alates avalöögist kuni par putt’ini. Bogey kõige otsustavamal hetkel ja Argentina ei saanud veel viiendat Touri võidumeest.

Päeva suurim ebaõnne-mees Detry, kellel väga mitmel rajal putti õnnestumisest vaid mõni millimeeter puudu jäi, eksis ka nüüd napilt. Kõik jäi Scheffleri ja Jägeri otsustada. Avalöök õnnestus mõlemal. Teise löögiga jõudis Scheffler ca 160 meetri kauguselt vaid poolteise meetri kaugusele. Jäger 140 meetri kauguselt kuue meetri peale. Jägeri putt oli hea, kuid paar sentimeetrit jäi tabamusest puudu. 67 ja -12 ning Scheffleri otsustav putt poolteiselt meetrilt. Ja ta eksis!

Jägerist sai neljas sakslane, kes PGA Touril võidu saavutanud ja juba viies mees, kes sel hooajal esimese võiduni jõudnud.

Tulemused 

Maailma edetabelis tõusis Jäger 71.kohalt 43ndaks, Tosti 145.kohalt 97ndaks. FedexCup tabelis Jäger 47.kohalt 10ndaks.

PGA Tour Champions turniiri Californias võitis lõuna-aafriklane Retief Goosen. Kahekordsele US Openi võitjale oli see kolmas esikoht veteranide sarjas.

Sel nädalal mängitakse San Antonios Texas Open, seejärel koguneb koorekiht Georgias aasta esimesel majoril, Mastersil.