Orlando rasked rajad tõid uue võidumehe

Golfiajaloo ühe säravaima tähe, Arnold Palmeri koduradadel Orlandos toimunud tippturniiril saavutas karjääri esimese esikoha PGA Touril 30-aastane Kurt Kitayama. Seni 49 turniiril osalenud ja neli korda esikolmikus lõpetanud Kitayama demonstreeris keerulistel radadel kindlat kätt, juhtis juba pärast teist ja kolmandat võistluspäeva ning ebaõnnestus vaid seitsmel rajal (alla 10 bogey’ga suutsid üldse piirduda vaid kaks meest) ja võis viimasel rajal endale lubada isegi niisugust „ebaõnne“ ehk mõrumagusat lööki, millega endale ka kauaoodatud karika ja 3,6 miljonit dollarit kindlustas.

-9ga lõpetanud Kitayamale kaotasid vaid ühe löögiga Rory McIlroy ning üllataja Harris English (OGWR 79.). Muide, English oli kogu selle raske võistluse kõige stabiilsem mees, tehes vaid neli bogey’t (McIlroy, näiteks, 10). Neljandat kohta jäi teiste hulgas jagama Scottie Scheffler (-7). Nii Scheffleril kui McIlroyl jäi sisuliselt üksainus õnnestunud löök puudu, et tõusta taas maailma esinumbriks – McIlroy vajas selleks turniiri võitu, Scheffler teist kohta. Esinumbrina jätkab Jon Rahm, kelle jaoks nädalavahetus osutus tõeliseks katsumuseks – avapäeva (65) järel juhtinud hispaanlane tegi teisel päeval viis, kolmandal lausa kaheksa ja neljandal veel viis bogey’t ning lõpetas 39. koha jagamisega.

Enne viimast päeva olid väga heal positsioonil ka kaks „meie kandi meest“ – norralane Viktor Hovland jagas teist kohta, kaotades liidrile Kitayamale ühe löögiga. 23-aastane rootslane Ludvig Aberg, kes veel amatöörstaatuses (WAGR 2. hetkel), jagas 12. kohta (teise päeva järal lausa üheksandat) – lõpuks langes siiski 24ndaks, ent võitis siiski palju südameid  ning sillutas teed tulevasele hiilgavale karjäärile. Tulemused

Samal nädalavahetusel mängiti ka Puerto Rico Open, mille võidu sai Kolumbia mängija Nico Echavarria, kes sai kirja -21. Võiduga kaasnes „vaid“ 684 000 dollarit, kuid muuhulgas ka kutse järgmise nädala Playersile ning kaheaastane Touri kaart. Tulemused