Otsatu draama ja uperpallitamine Oklahomas

Foto: Orlando Ramirez, USA TODAY Sports/Scanpix

Vaid üksainus rada, neli lööki, loetud minutid lahutasid Tšiili golfarit Mito Pereirat (OWGR 100.) sensatsioonilisest esikohast Oklahomas toimunud PGA Championshipil. Paraku selgus viimasel hetkel, et golfijumalatel oli teistsugune plaan. Enne neljandat päeva lähimate konkurentide ees kolme löögiga (ja enne viimast rada ühega) juhtinud, terve otsustava päeva enesekindlalt ja suuremate vigadeta tegutsenud Pereira avalöök ebaõnnestus täielikult – pall maandus ojas ja sinna uppuski suurturniiri debütandi unistus ajaloolisest esikohast. Double bogey langetas lõuna-ameeriklase kokkuvõttes kolmandaks.

Nõnda kerkisid viimase raja järel esikohta jagama 2017.aasta võitja Justin Thomas ja mullu Mastersil teiseks tulnud ja aasta kokkuvõttes Rookie of the Year tiitli saanud 25-aastane Will Zalatoris. Zalatoris jagas enne viimast päeva teist kohta, Thomas kaotas kolme päeva järel liidrile seitsmega ja näis karikast lootusetult kaugel, ent ronis kannatlikult (viimasel päeval viis birdiet) tippu tagasi.

Play-off ehk kolm rada pidid välja selgitama, kellele kuulub karikas, au, kuulsus ja 2,7 miljonit ning kellele samuti kopsakas auhinnaraha, aga mõnevõrra väiksemas koguses. Mõlemad alustasid birdie’ga, teisel rajal sai sellega hakkama vaid Thomas ja kui Zalatorise kolmanda raja birdie putt ebaõnnestus, oli võitja selge. Thomasele oli see teiseks PGA Championshipi võiduks, esimene võit pärines aastast 2017. Tulemused

Turniiri ilmestas suuresti see, mis kõik oleks võinud juhtuda, aga ei juhtunud. Pereira olemata jäänud sensatsioonist oli juba juttu. Mullune võitja Mickelson ei ole oma „Saudi Araabia skandaalist“ toibunud ja ei ilmunud tiitlit kaitsma. Neilsamadel Southern Hillsi rasketel radadel oma viimase PGA Championshipi võitnud Tiger Woods tuli kohale, läbis küll cut’i, kuid tegi kolmanda päeval 79 lööki (+7) ja jättis turniiri pooleli. Maailma esinumber Scottie Scheffler oli sunnitud piirduma kahe esimese päevaga, kui kogus +6.

Sel nädalal jätkub PGA Tour Texases, kui mängitakse Charles Schwab Challenge. Järgmine major turniir toimub aga juba juuni keskel, kui U.S. Open võitja selgitatakse Brooklinis, The Country Clubis. Viimati nimetatud turniiri on võimalus eesti keelse kommentaariga ka ViaPlay vahendusel jälgida.