Uute golfireeglite tutvustus, päev 10: erireeglid väljaku erinevate alade jaoks. Puttamisgriin

Foto: erakogu

Oleme jõudnud kolmanda osani uute reeglite tutvustamisel ning täna käsitleme kõike, mis puudutab griinil tegevust.

Puttamisgriin

  • Puttamine nii, et lipp on augus: enam ei ole ette nähtud trahvi, kui mängid palli puttamisgriinilt ning see tabab augus olevat käsitsemata lipuvarrast.
  • Puttamisgriinil kahjustuste parandamine: lubatud on parandada peaaegu kõiki kahjustusi (sh kinga- ning loomade põhjustatud kahjustusi), varem oli lubatud ainult palli maandumisjälgede ja vanade augujälgede parandamine. 
  • Oma puttamisjoone puudutamine või puttamisgriini puudutamine sihtmärgi näitamisel: enam ei saa trahvi, kui mängija või tema kädi neid tegevusi teeb, eeldusel et need tegevused ei paranda lööki mõjutavaid tingimusi.  
  • Palli asendamine, kui see liigub pärast seda, kui oled juba palli märkinud, üles võtnud ning tagasi asendanud: millal iganes selline asi puttamisgriinil juhtub, asetad oma palli tagasi selle kohale – seda isegi siis, kui palli liigutas tuul või see liikus ilma selge põhjuseta. 
  • Kädi märgib ja tõstab su palli puttamisgriinil üles: kui su kädi teeb seda ilma sinu käest konkreetset luba saamata, siis karistust enam ei järgne. 

Kui soovid nende reeglimuudatuste kohta rohkem lugeda, vaata inglisekeelset kokkuvõtvat selgitust.