Peasekretäri blogi

Foto: EGL

Ei juhtu just iga nädal, kus kindlasti oleks vaja midagi lühemat või pikemat öelda aga kuna hetkel, kus viimastel nädalatel on juhtumas nii mõndagi nii Eesti golfis, kui Euroopas, on aeg küps, kaua peas tiksunud mõtte realiseerimiseks ehk siis blogi vormis väikse postituse tegemine.

Kõigepealt, mis siin salata, saab isegi üritatud paar korda nädalas kuidagi kiirete tööpäevade kiuste vähemalt nädalavahetustel väljakule sattuda ja eks ikka nii mõnigi mängija julgeb tulla ka pärima ühtteist või siis saab parajasti kiita või laita, millegi eest. Täiesti normaalne protsess. Samas ega kõigiga kohtuda ei jõua ja eks teisedki mängijad ole võib olla huvitatud infost, mis kuskil toimub. Seekord sai postituseks paar teemat, mis enamus mängijaid võiks rohkem huvitada.

Olukorrast Euroopas

Reede hommikul kirjutas Prantsusmaa peasekretär, et neil saab lõpuks ilmselt golfi mängima 11.maist ja algus ainult 2 inimest flaidis. Šveits teatas selle peale, et neil ilmselt sama kuupäev väljakute avamisel ning neil 4 inimest lubatud kohe algusest. Samas turniirid on veel Šveitsiski mõnda aega keelatud. Küll aga on klubiturniirid ja neljased flaidid lubatud näiteks Taanis, kuid kõige kurvem tagasiside tuli Hollandi golfaritele, neil on kõige varem lootust 20.maist saada väljakutele ning ilmselt esialgu kolmekesi maksimaalselt koos. Miskipärast ei vastanud midagi listis olnud Hispaania kolleeg näiteks. Faktina on uhke värk ka, et olime üks viiest Euroopa riigist, kus golfimäng oli lubatud koguaeg ja kõik väljakud olid ka avatud, kui ilmastikutingimused parajasti lubasid.

General Play ringidest

Laupäevast sai siis Eestigi pinnal kauaoodatud General Play ringe tegema hakata ning ilmnesid esimesed kitsaskohad. Osa kriitikat, mis meieni on jõudnud, on kindlasti täiesti põhjendatud, kuid osa kriitika puhul selgus näiteks, et inimene pole veel klubi liikmemaksu suutnud tasuda või siis ei saanud aru, mis päev on 2.mai jms. Lisaks osasid probleeme võimendas kindlasti ka, et GolfBoxi serveritel ilmnes ootamatuid probleeme ja seda loomulikult ei tekitanud Eesti mängijad ainsana vaid ka teistes riikides taheti nii tii-aegu, kui General Play ringe sisestada, kuna ka teistes maades, kus GolfBox on kasutusel on praegusel ajal eriti palutud mängijatelt elektrooniliste kanalite kasutamist. Oleme lähipäevil koostamas Korduma Kippuvate Küsimuste rubriiki ning väga hea oleks, kui saaksime rohkem tagasisidet teie poolt otse, mis situatsioone on teil esinenud.

Millal saame küll võistelda?

Kindlasti igatsevad kõik ka võistlusi ning siiralt loodame, et valitsus langetab juba lähiajal mõistliku otsuse vähemalt mingil kujul golfivõistluste (ja ka teiste kontaktivabade välisalade) lubamise osas. Segi on löödud enamus golfiriikide kalendreid, ära on jäänud mitmeid profiturniire ja ka amatööride tähtsamaid võistlusi on juba kas edasi lükatud, ära jäetud või on vastuvõetud otsus, et toimub muudetud kujul. Hetkel loodame siiani veel, et me saame EGLi kalendri täismahus ära korraldatud, kuid mida päev edasi, seda kahtlasemaks loomulikult läheb, kas saame hakkama ilma muudatuste või ära jätmisteta. Kõik võistlused paraku ei mahu Eesti golfisuve lühikest perioodi arvestades juuli-augusti kuusse, kus tundub hetkel nn realistlikum variant olla kindla peale minekuks.

Asendame neid „tüütuid“ turiste

Kokkuvõttes tuleb meil veel veidi kannatust varuda ja loodetavasti taastub senine normaalsus vähemalt golfi osas pea täismahus kiiremini, kui me unistadagi oskaks. Seniks nautigem aga Eesti golfiväljakuid nii palju, kui kellegi vähegi võimalik on, sest hetkel pole igasuvist „tüütust“ turistide näol veel väljakuid täitmas. Iseküsimus jääb, kuidas väljakud suudavad eelmisel aastal kokku ca 25 000 välisturistide poolt ringi asendada, et tagada teenuste kvaliteet. Paraku golfimuru kasvamist ei saa panna pausile ja ka paljusid teisi tegevusi, mis golfiväljakuga seotud. Mõtteainet igatahes väljakutel jätkub selle suve vähemalt esimeseks pooleks kindlasti ning ega kindel pole ka inimeste julguses reiside suve teisel poolel. Kindlasti saate teie igaüks olla abiks selle augu täitmisel, mis välisturistide puudumisest paraku sel aastal jääb.

Kristo Raudam
Peasekretär

Blogi pildiks valitakse tihti mingi viimane meeldejääv sündmus. Seekord osutuks valituks üks tüüpiline näide viimastest nädalatest, mis peaks enamus kodukontori töötajatel tuttav olema ehk veebipõhised koosolekud.