PGA Euroopa kongress Türgis

Foto: EGL

IMG_2280

Detsembri alguses peeti Türgis, Belekis PGA Euroopa 2015. aasta kongress, millega tähistati ka organisatsioni 25. sünnipäeva.

Kohal olid 21 riigi PGA esindajad, Eesti saatis kongressile PGA Eesti peasekretäri Paul Põhi. Eesti Golfi Liidu poolt oli president Marko Kaljuveer.

Esimest korda tulid 14.riigi golfi professionaalid kokku 27. märtsil 1989.aastal, et arutada vajaduse üle luua PGA Euroopa. Järgmisel aastal organisatsioon ka loodi ning juba esimesest kongressist võtsid osa 21. riigi PGA-d.

Tänaseks kuuluvad ühendusse 37 riigi PGA-d ( 32 Euroopast ja 5 väljaspoolt Euroopat). Assosatsioonil on tänaseks 21 000 liiget, kes kõik arendavad oma riigi golfi võimalikul kõrgel professionaalsel tasemel.

Kongressi käigus peeti huvitavaid ja haaravaid arutelusid, kuidas golfi veelgi paremini turundada ja arendada. Liikmed jagasid oma riikide kogemusi ja probleeme.

Euroopa üheks suuremaks jõuks peetav Rootsi PGA liikemed andsid edasi sõnumi: See, kes saavutab kontrolli hariduse ja koolituse üle, see omab ka võimu!

Ühe peamise suunana toodi ka välja, et golf saab igas riigis olla edukas ja eeskujuks teistele, kui kohalik PGA ja Golfi Liit ühendavad jõud ning teevad aktiivset koostööd, eriti treenerite koolitamisel.

Eesti PGA ja Eesti Golfi Liit töötavad lähiajal välja strateegilise plaani, kuidas järgmiste aastate jooksul kasvatada treenerite arvu ja kuidas neid koolitada, mis tuleks kasuks kogu Eesti golfile.

 

IMG_2271