PGA: Kuchar võitis RBC Heritage’i viimasel rajal chip-in’iga

Matt Kuchar, alustades viimast päeva olles võitjast neli lööki tagapool, suutis ennast esimeseks rebida, tehes 18. rajal bunkrist suurepärase chip-in saades tulemuseks 64 ning tagades võidu.

Kuchar oli viimast päeva alustades Luke Donald’ist neli lööki maas, kuid tegi selle esimese 10 rajaga tasa, tehes seitse birdie’t. 17-ndal tehes kolme puti bogey, langes ta jagama esikohta.

kuchar.matt_.heritage.bunker.0420

Viimasel rajal oli Kuchar suuremas hädas bunkris, kuid suutis ikkagi sealt sisse lüüa ning saades seitsmenda PGA Tuuri võidu. Kuchar lõpetas tulemusega 273 (-11) võites 1,044 million dollarit.

Kuchar on võidelnud kuu aega viimaste võistluspäevadega, kuid alati on väiksemaid eksimusi sisse tulnud. Texas Open’il jäi ta võitjast kahe löögiga maha, järgmisel nädalal kaotas playoff’i esimesel rajal Matt Jones’i vastu ning Augustas tegi neljandal rajal neli putti, mis tagas talle jagatud viienda koha.

Ben Martin, kes hakkas 2010. aastal Pro’ks, lõpetas tulemusega -9 koos John Huh’iga. Kuchar oli sellel nädalal kõrgeima ranking’uga osaleja, kui samal ajal enamus tippmängijatest puhkavad eelmise nädala major’ist. Pühapäev tõi viimasel võistluspäeval ka päikese välja, mis pehmendas green’id eelmiste päevade niiskusest ning pakkudes paremaid birdie võimalusi.

Donald lausus, et väljaku kitsad fairway’id ning väikesed green’id olid tema jaoks parim variant, kuna ta ei ole just kõige pikemate löökidega mängija.

Donald lõi kuuendal rajal avalöögi vasakule out of bounds’i saades seal double-bogey. Tehes seitsmendal ja üheksandal birdie’d, lõi avalöögi kümnendal vette ning saades tulemuseks bogey.

Ben Martini võiduvõimalus lõppes 15. rajal, kui ta avalöögi palmide juurde lõi ning järgmist lööki nende vahelt läbi ei saanud. Sellelt rajal sai ta bogey, mis ta liidrist kahe löögiga kaugemale viskas.

Allikas: http://www.pga.com
Tõlkinud: Egeti Liiv