Premia Noortesari 2014 – finaalvõistluse kokkuvõte

 

Juunikuus Niitväljalt startinud, 8 etapiline Premia Noortesari 2014 golfis, jõudis kolmapäeval Niitväljal ka finišisse. Sarja eesmärk oli noortele tulevikulootustele pakkuda võimalust hooaeg läbi võistluspinget proovida ning omavanustega rammu katsuda. Sarja üldtabelisse kanti viis parimat tulemust, seega oli ka piisavalt ruumi eksimiseks või väikeseks suvepuhkuseks, kui mõnel võistlus või kaks vahele jäid. 8 võistluse peale kokku mängiti 350 golfiringi ja sarjas osales 95 noort golfarit. Radadel anti selgelt märku, et täna golfis ruulib noorus – üllatati vanemat generatsiooni ning turiste, kui viimased avastasid väljakutäie lapsi ja mõnel puhul ka rajal natukene kauem ootama pidid! Noorte invasioon golfiväljakutele teeb aga siirast rõõmu kõigile ning golfi tulevik on kindlasti helge.

MSO_140827_5727 MSO_140827_5991

Viimase võistluse eel oli kõikides võistlusklassides mitu lahtist otsa. Kui mõnes klassis oli võitja praktiliselt paigas, siis jaht viimase võistluse võidu nimel oli väärikas ja pinged said jaole!

Niitvälja rada tõestas taaskord oma keerukust, millele lisandus ka ilmataadi “slope”.

Alustajate klass oli mõeldud alles hiljuti golfiga alustanud või vähese võistluskogemustega noortele. Sarja üldvõidu oli juba enne viimast osavõistlust praktiliselt kindlustanud Irina Rjabtšikova. Vormistamine siiski meelakkumine polnud, sest hooaja jooksul tänu heale mängule langetatud händikäp “tuli seekord vastu”. Siiski oli juba varasemalt kogutud 153 punkti lõpuks piisav ning viimase võistluse tulemus läks mahaarvamisele. Ainukene võimalik ohustaja, oli teoreetiliselt enne viimast võistlust, Ruut Kangust, kes oleks pidanud mängima imemängu, millest natukene jäi puudu. Tubli tulemus, 23 punkti, andis seekord Ruudule III koha ja tõstis ta üldarvestuses teisele kohale 135 punktiga, sest temal oli enne viimast võistlus kirjas vaid nelja võistluse tulemus! Niitväljal noppis teise koha Andreas Toomas Kuusk  25 punktiga, mis langetas ta sarja üldtabelis teiselt kolmandaks 124 punktiga aga oli piisav, et ülejäänud ohustajad seljataga hoida.

MSO_140827_8068_HDR  MSO_140827_8099

U9 vanuserühmas pani nooruke Sten-Erik Tarvis Niitvälja Golfiklubist lauale korraliku lõpuspurdi – viimaselt kolmelt võistluselt kolm esikohta! Seekordne võidutulemus 21 punkti oli piisav, et Sten-Erik sarjatabelis teiseks tõuseks. Ülejäänud liidrid, enne viimast etappi, Mia-Maria Jaakson ja Rihard Ratasepp suutsid samuti pea külmana hoida ning mängida viimasel võistluse 19 punkti, mis parima händikäpi toel andis teise koha Mia Mariale ja kolmanda Rihardile. Siinjuures peab märkima, et viimasel kahel, läks viimase võistluse 19 punkti mahaarvamisele, sest varasemad tulemused olid veelgi paremad! Sarja võit kuulus Mia Mariale 127 punktiga, teiseks tõusis Sten-Erik Tarvis 124 punktiga ning kolmas oli Rihard Ratasepp 120 punktiga – kõik Niitvälja Golfiklubi kasvandikud.

U12 klassi viimane võitlus käis etapivõidu ning sarjatabeli poodiumi madalamate kohtade nimel. Seekordse parima tulemuse mängis välja Johan-Erik Põldmäe 22 punktiga, mis oli piisav tõstmaks teda üldarvestuse kolmandale kohale. Etapi teise koha otsustas taaskord händikäpi reegel, sest koguni 3 mängijat kogus 21 punkti. Võitjana väljus Mikk Soomre, kelle selja taga võttis kolmanda koha Hardi Raukas ning kindlustas sellega oma positsiooni üldarvestuses. Juba enne viimast etappi 99% kindlusega esikoha taganud Marie–Helen Vilberg võis seekord rahulikult hingata ning ei pidanud muretsema tulemuse pärast. Teise koha nimel oli lahing viimase sekundini ja vahed poodiumi seljataga olid minimaalsed. Sarja üldvõitjaks krooniti 103 punktiga Marie-Helen Vilberg, teine Hardi Raukas 97 punktiga ja kolmas Johan-Erik Põldmäe 96 punktiga – kõik Eesti Golfikooli kasvandikud EGCC’st.

MSO_140827_8694

U16 vanuserühmas oli olukord enne viimast võistlust äärmiselt põnev. Punktivahed olid väikesed ning hooaja keskel “paugutanud” Laura-Liisa Lilleleht oli kaardipakis tõeline jokker, sest üks ebaõnnestumine eelmisel Niitvälja etapil võiks muuta tabelis palju! Lisaks oli veel neli mängijat, kes enne viimast etappi esikohale kandideerisid. Finaaliks ei saanud kahjuks kohale tulla Mattias Varjun, aga tänud viimase etapi madalamatele skooridele õnnestus tal sarjatabeli koht säilitada. Sarjavõidu nimel olid seega veel lahingus Sten Erik Soo, Ralf Henri Põldoja, Anete Liis Adul ja Laura-Liisa Lilleleht. Justkui tõestuseks, et golf on tõeline psühholoogia tippklass, ei suutnud neist neljast keegi head tulemust mängida! Seekordne võiduau kuulus Karl Krister Kilksonile Niitvälja Golfiklubist 33 punktiga – sama skoor aga teine koht tänu kõrgemale händikäpile, Aaron Kobin´ale. Sarja kokkuvõttes tuli võitjaks 192 punktiga Sten Erik Soo, kellele järgnes viimase etapi vahele jätnud Mattias Varjun 185 punktiga. Hoolimata viimase etapi kasinatest skooridest, oli Laura-Liisa Lillelehe mängitud 22 punkti siiski otsustavad ning peale senise kehvema tulemuse mahaarvamist tõusis Valgeranna näitsik 183 punktiga sarja kolmandaks!

U20 klassis olid otsad lahtised ning võiduvõimalused 4 mängijal. Poodiumile kandideerijad said poole pealt selgeks, kui Cristofer Herman pidi ootamatult võistluse pooleli jätma. Carlos Kirtsi üritas sarja liidritele kõvasti pingeid peale panna, aga natukene jäi puudu. Sarja liidrid Henri Pikk ja Hanna-Maria Tammo mängisid viimasel etapil võrdse netotulemuse 71 lööki ehk 1 alla raja Par’i. Händikäpi toel esikoht Henrile ja ei mingit “ladies first” aupaklikkust – see on sport! Sama järjestus jäi püsima ka sarja kokkuvõttes. Esikoht viie etapi tulemusel Henri Pikale 354 löögiga (-6), teine Hanna-Maria Tammo 357 löögiga (-3) ja kolmas Carlos Kirtsi 363 löögiga (+3).

Klubide arvestuses sai Estonian Golf & Country Club 3 esikohta, 2 teist ja ühe kolmanda. Niitvälja golfinoored viisid koju 2 esikohta, 3 teist ja 3 kolmandat kohta. Valgeranna noorgolfarite saagiks sel aastal 1 kolmas koht.

Täname toetajaid, ilma kelleta poleks sari teoks saanud – Premia ja Ernst&Young! Laste näod aitas rikkaliku auhinnalauaga naerule Exit Golf ja PING. Ning loomulikult tänud klubidele ja hooldustiimidele, kes võimaldasid noortel nautida kvaliteetseid golfiväljakuid – Niitvälja Golfiklubi, Valgeranna Golfiklubi ja Estonian Golf & Country Club!

Palju õnne kõikidele võitjatele!

Kõik tulemused leiab aadressilt:

http://www.niitvaljagolf.ee/voistlused/voistluskalender-golfbox

http://www.premia.ee/noortesari

Link fotodele:

http://www.premia.ee/noortesari/golf/Galerii/Galerii.html