R&A Junior Open lõppes šotlase võiduga
Täna lõppes golfi sünnimaal R&A Junior Openi võistlus, mille võitis „koduväljaku“ eelist ära kasutanud Connor Graham tulemusega -13 (69, 67, 67). Eestit esindasid sel võistlusel kaks Estonian Golf & Country Clubi mängijat – Elizaveta Sofia Reemet ja Rauno Pikk. Sel veidi ebatavalisel võistlusel, kus noormehed ja neiud mängivad ühises arvestuses (erinevatelt tiidelt), suutis paremat minekut kokkuvõttes näidata Reemet. Täna 72 lööki teinud Reemet tõusis 25 koha võrra ja lõpetas turniiri jagatud 25. kohal. Kokku temal +12, kuna kaks esimest päeva sai kirja mõlemal päeval 78 lööki. Rauno Pikk mängis viimane ring 80 lööki ja langes tabelis jagatud 49. kohale. Tema ringid 75, 79 ja 80. Kokku osales turniiril 109 mängijat üle maailma. Tulemused
Elizaveta Sofia Reemet: „Turniiri avapäev ma kahjuks rikkusin ära oma ringi teise poole. Üldjoontes mu mäng oli sel päeval suhteliselt hea. Teisel päeval paraku oli väga tugev tuul ja raske oli head tulemust saada. Kolmanda päeva üle olen väga õnnelik, kuna tegin palju birdiesid ja lõpetasin raja par-iga.“
Rauno Pikk: “R&A Junior Open oli väga hästi korraldatud võistlus ning Monifieth Links rada super korras! Mängu kohta nii palju, et kõva tuulega griinidele lähestuda oli väga raske, eriti allatuules. Kuna griinid ja fairwayd olid mega kõvad ning kiired oli raske arvestada sellega, kui kõrgele ning kaugele pall põrkab. Kõrged tulemused tulid peamiselt sisse halbadest avalöökidest ning bunkritest, mis olid väga sügavad, pehmed ning kõrgete äärtega. Mäng iseenesest oli stabiilne, nii kaua kuni hakkasid jõudma griini poole. Chippamine ning puttamine oli tugeva tuule tõttu raske – ei osanud arvestada vindi tugevusega, mis pall omaks võtab nii alla- kui ka vastutuules. Väljakut mängides ning paljude andekate noorgolfaritega võistlemine oli väga rikastav kogemus ning alati tahaks seda korrata. Olen tänulik ka kõigile, kelle tõttu sain ma seda võistlust mängida ning kindlasti tänan ka Egetit, kes oli meile alati abiks ning oskas oma kogemustest palju rääkida – strateegiast ning valikutest mida teha teatud situatsioonides.”
Egeti Liiv: “Monifieth Links Course oli lühike rada (ca 6000 meetrit tagatiidelt). Raskeks tegi väljaku tuul ja kõva pinnas, mis on sellise väljaku omapära. Bunkrid olid ka sügavamad ja järsemata äärtega. Tuli arvestada sellega, et avalöögid võivad olla kuskil 300 meetri pikkused ja lähilöökidel griini peal pall nii kiiresti seisma ei jää nagu tavaliselt, vaid palli pidi maandama meetreid varem, et õige pikkuse kätte saaks.
Noortele oli see kindlasti üks väga hea võistluskogemus, mis võiks U16 vanuseklassile igaaastaseks saada. Viimasel päeval sai vaadatud ka paremikke ning suurim erinevus, mis koheselt välja lööb, on lähimäng. Vahet ei olnud, kus nad oma lähestumist lõid, kuid üldjuhul löödi alla 50 meetrised löögid august alati 1-2 meetri peale.
Kui võistlus on nüüd seljataga, siis reedel lähme vaatama maailma parimaid The Open’ile, mis on alati olnud Junior Open’i nädala osaks.”