Rahmi õnn sai otsa, koore riisus Homa

Foto: Gregory Bull, AP/Scanpix

San Diegos mängitud Farmers Insurance Openil sai karjääri kuuenda PGA Touri esikoha Max Homa. Just tema suutis Vaikse ookeani rannikul valitsenud tuulistel oludel kõige vähem enda mängu mõjutada lasta ja oli viimasel võistluspäeval üsna omaette klassist.

Ent veel 24 tundi enne turniiri lõppu näis, et hispaanlane Jon Rahm on teel järjekordse triumfi ja maailma esinumbriks kerkimise poole. Ainsaks takistuseks Rahmi teel näis olevat seni PGA Touril võiduta, maailma edetabeli kolmanda saja lõppu kuulunud Sam Ryder. Avapäeval -8, teisel -4 löönud Ryder alustas viimast päeva -12, Rahm -10 pealt. Rahmi õnn sai otsa juba neljanda päeva alguses – bogey esimesel rajal, double bogey viiendal ja mängutuju oligi läinud. Ryder tegi bogey kuuendal ja seitsmendal rajal, kuid oli veel neli rada enne lõppu siiski esikoha-konkurentis.

Max Homa (68+70+71), kes alustas viimast päeva Ryderist viie ja Rahmist kolme löögiga maas, lõi esimese 11 rajaga viis birdie’t ja kui mängida jäi neli rada, juhtis Ryder Homa ees veel ühe löögiga. Siis keeras fortuuna lõplikult selja ka Ryderile – viimaselt neljalt rajalt +3, samas kui Homa suutis keerulises seisus lõpetada turniiri veel kahe birdie ja üsna kindla esikohaga. Teiseks tõusis viimasel päeval kuus birdie’t teinud Keegan Bradley ja kolmandaks viimasel päeval kõike muud kui par’e löönud Collin Morikawa (seitse birdie’t, neli bogey’t).

Tulemused

Alates 2021.aasta algusest ongi nüüd vaid kahel mehel – Homal ja McIlroyl – viis turniirivõitu.

Touri karussell jätkub AT&T Pebble Beach Pro-Am nime kandva turniiriga sealsamas Californias. Homa kuuest võidust neli on pärit koduosariigis ehk Californias toimunud turniiridelt.