Rajamängude tiitleid asub püüdma 123 mängijat

Foto: Kadri Palta

Nädalavahetuseks koguneb Pärnu Bay Golf Links väljakule 123 golfimängijat, kes asuvad jahtima kuut rajamängu meistritiitlit. Meeste ja naiste põhiklassi võistlus peetakse Open võistlusena.

Kõige hinnalisema Match Play Open by Bauroc tiitlit asub jahtima 28 meesmängijat, teiste seas tiitlikaitsja Mark Suursalu. Igapäevaselt tänaseks treenerileival oleva Suursalu nimi on rändkarikale graveeritud kahel korral, kuna tal õnnestus võita esmakordselt peetud rajamängu võistlus 2006. aastal ning teistkorda krooniti ta võitjaks eelmisel aastal. Lisaks Suursalule noolivad karikat kindlasti mitmed varasemad võitjad ja kolme hulka tulnud mängijad. Kindlasti soovib karikale oma nime viimase kahe aasta parim meesgolfar Kevin Christopher Jegers, kes kahel viimasel aastal on pidanud rajamängu nädalavahetusel leppima teise kohaga. Favoriitideks võiks nimetada veel ka kahekordset rajamängu meistrit Carl Hellatit (2017, 2018), neljal korral teise kohaga leppima pidanud Egert Põldmad ja mine tea milleks on võimeline kahekordne rajamängumeister Marten Palm (2013, 2015), kes näitas head minekut hiljuti Estonian Amateur Openil ning otsustas hoolimata vanusest rinda pista põhiklassis, kuigi võinuks püüda ka mid-amatööride meistritiitlit. Võidust mõtlevad kindlasti ka eelmise kahe aasta kolmanda koha omanikud Ken-Marten Soo (2020) ja Richard Teder (2019). Veidi ebaselgem on sel kevadel veel mitte startinud Mattias Varjuni vorm, kes on 2019 rajamängu meister.

Samuti Bauroci egiidi all toimuva Ladies Match Play Openi tiitlit asub püüdma üheksa naismängijat ning nemad alustavad laupäeva hommikul. Hoolimata väiksest startijate arvust on kamba peale neil ette näidata kuus rajamängu meistritiitlit. Teiste seas asub starti 2 kahekordset meistrit, tiitlikaitsja Anete Liis Adul (2016, 2020) ja Annika Meos (2008, 2014). Ühe korra on tiitli omanikuks saanud Mariliis Palm (2019) ja Liis Kuuli (2015). Kindlasti saab huvitav olema jälgida mida suudab hiljuti Estonian Amateur Openi võiduga üllatanud Elizaveta Sofia Reemet ning eestlastele suurimat konkurentsi pakub ilmselt lätlanna Katrina Jana Gustafssone.

Eesti meeste mid-amatööride tiitlit asub jahtima maksimaalne arv mängijaid, keda sai võistlusele lubada ehk 40. Tiitlit asub kaitsma viimase kahe aasta võitja ja hiljuti Euroopa mid-amatööride meistrivõistlustel head minekut näidanud Kristo Tullus ning tema suurimaks ohuks vast on esmakordselt mid-amatööride võistlusklassis võistlev Martin Järve, kes võitis täiskasvanute rajamängu meistritiitli 2014. aastal. Tõsi ka Tullusel on vastav tiitel ette näidata 2012. aastast. Kes võiks olla nende suurimad ohustajad. Ilmselt tuleb vastust otsida kolmikust Janar Tomessoo, Janno Sild ja Joel Rothberg. EGCC ekskaptenil on ette näidata samalt võistluselt teine koht 2019. aastast ja kolmas koht 2018. aastast. Rae Golfiklubi presidendil aga võit 2018. aastast, kui antud võistlus peeti esmakordselt. Niitvälja Golfiklubi meeskaptenil on aga ette näidata teine koht eelmisest aastast ja kolmas koht aasta varem toimunud võistluselt. Võistluse võitmiseks on kindlasti vajalik väga hea füüsiline vorm, kuna just meeste mid-amatööride klass on ainus, kus võitja peab kuldmedali saamiseks kindlasti kuus ringi golfi mängima kolme päeva jooksul.

Naiste mid-amatööride klassis on medali kaela saamis võimaluseks täpselt 50-50, kuna starti tuleb paraku vaid kuus mängijat. Kahel korral peetud võistluse esikolmikutest tuleb starti vaid kaks mängijat, 2019. aasta hõbe Kristel Ulla ja eelmisel aastal hõbeda teeninud Katrin Puusaag. Rajamängu ootamatus annab siin võimaluse kindlasti kõigile kuuele mängijale saada autasuks vähemalt medal.

Meeste seeniorite klassi tiitlit asub püüdlema 30 mängijat, kuid troon on tühi kuna tiitlikaitsjat stardis pole. Küll aga on stardis eelmise aasta teine Toomas Tamme ning ka kolmas Benno Maaring, kes igatseb kindlasti teistkorda kuldmedalit kaela saada. Maaringu varasem võit pärineb 2019. aastast. Nende suurimaks ohustajaks vast on 2018. aastal veel mid-amatööride rajamängus hõbedale tulnud Priit Põldoja ning häid võimalusi omavad ilmselt mitmed teisedki seeniormängijad.

Naisseenioreid tuleb starti 10 ning puudu on tiitlikaitsja Annel Esken, kes asub samal ajal startib Prantsusmaal, seeniorite löögimängu Euroopa meistrivõistlustel. Suurimaks favoriidiks tasub vast lugeda eelmisel aastal mid-amatööride rajamängus võidutsenud Anu Uuemõisa, kellele vähemalt händikäpi järgi võiks suurimaks konkurendiks olla klubikaaslane Monica Pihlak. Samas rajamäng pakub võimalusi ilmselt kõigile osalejatele ning juba pühapäeva õhtuks on selge, kes parima tulemusega Pärnust naasevad.

Mid-amatööride ja seeniorite võistlusklasside nimesponsoriks on A. Le Coq. 

Rajamängu kvalifikatsiooni tulemusi saab jälgida siit. 

Match Play „kahvlid“ on aga juba vastavate võistluste all kättesaadavad siit.