Rajamängus selgusid kõigis klassides neli parimat. Rainer Bobergilt albatross!

Foto: Kadri Palta

Pärnu Bay väljakul kolm päeva vältav rajamängu meistrivõistluste nädalvahetusel selgusid täna poolfinalistid. Võitluslikkust jätkus enamus paaridesse ning nii mõnigi matš läks lisaradadele. Alustame ülevaadet meeste open klassist.

Esimese asetuse kvalifikatsioonis välja mänginud Kevin Christopher Jegers alistas kõigepealt Thor Erik Tikandi ning veerandfinaalis ainsa mitte-amatöörmängija Egert Põldma. Mõlema matši resultaadiks jäi 2UP. Teisena jõudis tabeli ülemises pooles poolfinaali Sami Laattala, kes alistas veerandfinaalis lätlase Roberts Matisonsi 4&3. Matisons oli hommikupoolikul saanud loobumisvõidu Timo Raukase käest, kel teeb liiga seljaprobleem. Tabeli alumises pooles jõudsid poolfinaali Richard Teder ja Mattias Varjun. Varjun alistas kõigepealt Joonas Juan Turba ning seejärel Läti uue põlvkonna mängija Stefans Spruzsi. Richard Teder pidi poolfinaali jõudmiseks alistama Ken-Marten Soo.

Tabel

Meeste mid-amatööride klassis jõudsid nelja parema hulka tiitlikaitsja Janno Sild, Kristo Tullus, Joel Rothberg ja Janar Tomesso. Tiitlikaitsja Sild pidi poolfinaali jõudmiseks veerandfinaalis jagu saama esimese asetuse saanud Anders Andersonist, mis õnnestus alles viimasel rajal, suurepärase puu tagant löögiga griinile. Kristo Tullus nägi päeva mõlemas mängus kurja vaeva. Hommikupoole suutis Tullus läbi raskuste alistada Tarmo Kivi 1 rajaga. Päeva teises mängus alistas Tullus aga hommikupoole kangelase Rainer Bobergi (pildil), kes vastase demoraliseerimiseks lõi ka albatrossi. Kahega auku Pärnu Bay seitsmendal rajal sündis kombinatsioonis driver + puu 3 (217m) ja seda kõike vastutuules. Tabeli alumises pooles jõudsid mõneti oodatult poolfinaali Joel Rothberg ja Janar Tomesso.

Tabel

Seeniorite hommik algas grande finalega, kus vastamisi läksid kaks parima händikäpiga mängijat selles vanuseklassis. Raivo Velsberg juhtis küll vahepeal nelja rajaga aga lõpuks võttis Enn Pääro siiski oma, ent langes veerandfinaalis eelmise aasta finalisti Benno Maaringu saagiks. Maaringu poolfinaali vastaseks tuleb aga kogenud Mait Schmidt, kes kvalifikatsioonis oli saanud alles 13. asetuse. Poolfinaali teise paari moodustavad Arne Pent ja Jüri Tiitus.

Tabel

Naiste klassis suuremaid üllatusi ei sündinud. Poolfinaali jõudsid oodatult Mariliis ja Merlin Palm, kes kohtuvad omavahel ning teises poolfinaalis võitlevad Karola Soe ja Anete Liis Adul.

Tabel

Naiste mid-amatööride klassis jõudsid nelja hulka Kadi Hiplus Meldrum ja Kristina Kuzmenok ülemises tabeli pooles ning teises pooles Anu Hanson ja Kristel Ulla. Päeva põnevaimas veerandfinaalis alistas Kuzmenok Anneli Eskeni.

Tabel

Naisseeniorite vanuseklassis jõudsid nelja parema hulka Karin Mängel, kes kohtub Kai Thornbechiga ja Küllike Varik kelle vastaseks on Lea Schmidt. Päevarekord sündis Varike vs võistluse vanima osavõtja Anne-Reet Sibula vahel, kes vajasid võidu selgitamiseks 21 rada.

Tabel

Pildid leiad siit