Raudsed närvid tõid Fitzpatrickule US Openi karika

Foto: Peter Casey, USA Today Sports/Scanpix

Bostoni lähistel mängitud 122. US Openi võitis 27-aastane Matt Fitzpatrick. See oli inglase esimene PGA Touri võit ja kohe major – auhinnaks 3,15 miljonit USD. Teist aastat järjest kuulub US Openi esikoht eurooplasele.

Tiitli saatus otsustati viimastel radadel. Kui mängida jäi kaheksa rada, juhtisid kolmekesi Fitzpatrick, maailma esinumber Scheffler ning nii viimasel Mastersil kui PGA Championshipil teiseks tulnud Will Zalatoris. 10. ja 11. rajal tegid nii Scheffler kui Fitzpatrick bogey ja Zalatoris sai kahe-löögilise edu. Ent 13. ja 15. rajal õnnestus inglasel sooritada birdie, Zalatoris tegi omakorda kaks bogey’t ning kui mängida jäi kolm rada, oli Fitzpatrick omakorda konkurentidest kahe löögiga ees.

Draama jätkus. 16. rajal tegi Zalatoris birdie, eelviimasel rajal ka Scheffler, nii et enne viimast rada juhtis Fitzpatrick ühega. Viimasel rajal ei jäänud tal katastroofist palju puudu, sest avalöök maandus ebamugavas järskude servadega liivaaugus. Ometi jätkus inglasel närvi, et sooritada keerulisest seisust ajalukku minev löök ja lõpetada par’i ning kokkuvõttes -6ga. Viimane sõna jäi Zalatorisele, kellel umbes neljalt  meetrilt oli võimalus birdie putt’ga mäng play-offi viia. Ent – nagu mehe senine karjäär on näidanud – kui ikka saatuseks on saavutada suurturniiridel teisi kohti, siis nii see läheb. Vaid mõne millimeetri kauguselt mööda läinud pall tähendas mullu aasta uustulnukaks nimetatud teksaslasele juba kolmandat major’i teist kohta – seekord siis võrdse tulemusega Scheffleriga (-5). Tulemused

Avapäeva järel juhtis võistlust kanadalane Adam Hadwin (-4), teise koha jagajate hulka kuulusid ka maailma edetabelis teise saja lõppu kuuluvad Matthys Daffue ja David Lingmerth. Teise päeva jäel jagasid esikohta Joel Dahmen ja Collin Morikawa (-5), ühe löögiga jäid maha viiendat major’it jahtiv McIlroy ning tiitlikaitsja Rahm. Teine võistluspäev jäi viimaseks (cut) hiljuti Memoriali võitnud Billy Horschelile, PGA Championshipi viimasel rajal esikoha maha mängindu Mito Pereirale, eelmise kümnendi supertähele Jim Furykile ja karjääri jooksul 57 PGA tiitlit võitnud, US OPenil kuus korda teiseks jäänud Phil Mickelsonile.

Viimast päeva alustasid liidritena juba Fitzpatrick ja Zalatoris, Rahm kaotas ühega, kuid tegi viimasel päeval +4 ja kukkus 12.ndaks. Kolmanda päeva +3 võttis McIlroy’lt võidušansid. Scheffler omakorda alustas viimast päeva nelja birdie’ga kuuel esimesel rajal, et tõusta liidriks, ent siis võttis õnn suuna juba inglase õuele.