Raul Piirimees – Eesti Golfikohtunike kogu uusim liige.

Raul Piirimeescert 
Raul alustas golfiga kaks aastat tagasi Otepääl. 46 aastane golfar on saavutanud tänaseks omale händikäpi 23.5.
Peale kahte hooaega tihedat harjutamist ja mängimist otsustas Raul oma sidet golfiga veelgi tugevdada aga mitte mängijana vaid golfikohtunikuna.
Hakkaja mees võttis ühendust Eesti Golfikohtunike kogu ja Eesti Golfi Liiduga ning otsus sai tehtud. Samal ajal oli käimas Eesti õpilaste saatmine R&A golfikohtunike koolitusele Šotimaale.
Enne seda tuli veel läbida regionaalne golfikohtuniku eksam Eestis ja võimalus Šotimaale sõita sai selgeks.
Mehe sõnul on osalemine R&A golfikohtunike koolitusel privileeg, mis saab igal aastal osaks 70-80 inimesele.
Eesti on oma võimalustega saata igal aastal sinna koolitusele 1-2 inimest sama võrdses seisus nagu näiteks India või Kanada, hoolimata sellest, et Indias on 1000 korda rohkem inimesi ja Kanadas 2500 golfiväljakut.
Maailma golfimekas – St. Andrews’is toimuv golfikohtunike eksam on Rauli sõnul väga sisutihe, kestes kolm pikka päeva.
Kolme koolipäeva sisse mahub rohkelt loenguid, individuaalset ja meeskonnatööd reeglite alal, videoanalüüse erinevatest situatsioonidest golfirajal ja rollimängu situatsioonidest, kus mängitakse läbi reaalseid olukordi kohtunikuna. Kool lõppeb paljukardetud kohtunikueksamiga, mida sooritavad ka iga nelja aasta tagant European Tour’i kohtunikud.
Rauli suur kirg on golf ja kui unistus The Open’il mängida jääb vaid unistuseks, siis sellel võistlusel kunagi ehk golfikohtunikuna end rakendada elab siiani.
Soovime Raulile pealehakkamist ja põnevat algavat golfihooaega!
Allikas: Eesti Golfi Liit