Reedest pühapäevani toimuvad EGCC Sea Course’il Eesti Löögimängu Meistrivõistlused

Screen Shot 2014-08-19 at 12.56.34 PM. Esimesel kahel ringil on stardid hommikul kella 8st ja ning pealelõunased grupid alustavad kella 1st. 

Kõigist kolmest päevast teeb otseülekande võistlustelt ka Delfi TV. Esimest korda tehti Eestis golfivõistlusets ülekanne alles eelmise aasta meistrivõistlustel ning tänaseks tundub juba tavaline, et ülekanne koos ekpertide kommentaaridega olulisematelt võistlustelt toimub. EMV’sed toimuvad EGCC Sea Course’il ka 2015 ja 2016. aastal ning EGCC on eesmärgiks võtnud kõikidest EMV’test ülekande korraldamise.

Kuna nädala alguses tuli taevast alla erakordselt palju vett, siis võistluskomitee on teinud otsuse, et meistrivõistlustel mängitakse eelispaiga reegleid kasutades, ehk fairway’l saab palli puhastada ja tõsta scorecardi ulatuses. Tegemist ei ole millegi erakordsega – Challange Touril mängitakse antud reeglit kasutades umbes kolmandik võistlusi ning European Touri’l ka kümnel protsendil võistlustest. Väljak kuivab kiiresti ning hooldusmeeskond pingutab kõvasti, et pumbata bunkritest välja kõik vesi ning käsitsi kõik bunkrid üle teha. 

Peakohtunik Rein Raudsepp paneb mängijatele südamele mängutempo hoidmist. Meistrivõistlustel ei tehta erandeid ning mängutempost maha jäänud mängijad saavad hoiatuse ning peale hoiatust järgnevad juba trahvilöögid.

Hea on kõikidel mängijatel lugeda läbi enne võistlust R&A poolt väike artikkel “Pace of Play”‘st:
http://www.randa.org/en/Rules-and-Amateur-Status/Pace-of-Play.aspx