Riikliku spordistipendiumi pälvis kahekordne Eesti meister Egeti Liiv

Kahekordne Eesti Meister löögimängus, WAGR 1475  olles üksiti parim eestlane edetabelis ja parim golfimängija 2014 Egeti Liiv pälvis riikliku spordistipendiumi.
Egeti

 

Kultuuriminister Urve Tiidus kinnitas esimese poolaasta spordistipendiumide saajad, 72 sportlase vahel läheb jagamisele 62 160 eurot.

Enamik sportlastest saavad poolaasta peale stipendiumina 840 eurot, neljale sportlasele otsustati määrata kõrgendatud stipendium, 1260 eurot. Tegemist on täiskasvanute klassis võistlevate edukate sportlastega, kellel on reaalne võimalus 2015. aastal täita Rio de Janeiro olümpianorm ja kvalifitseeruda 2016. aasta olümpiamängudele, või kes on seda juba teinud. Kõrgendatud stipendium otsustati määrata Martin Loole, Karl-Martin Rammole, Ingrid Puustale ja Katrina Lehisele.

Stipendiumide määramise aluseks on spordialaliitude ja maakondade spordiliitude taotlused, neid laekus tähtajaks 122 kandidaadi kohta. Komisjon võttis taotlusi hinnates arvesse sportlaste saavutatud tulemusi rahvusvahelistel tiitli- ja suurvõistlustel, vastava spordialaliidu seisukohti, sportlaste osalemist treening- ja võistlusprotsessis, professionaalset suhtumist eesmärkide saavutamisse ning arengut. Arvestati ka teiste organisatsioonide poolt eraldatud toetusi, et tagada erinevate toetuste jõudmine võimalikult laia ringi sportlasteni.

Spordistipendium on sportlike tipptulemuste stimuleerimiseks mõeldud riiklik toetus, mida Kultuuriministeerium eraldab kaks korda aastas. 2015. aasta eelarves on spordistipendiumide määramiseks kokku 128 212 eurot, II poolaasta riigi spordistipendiumide jaoks jäi seega 66 052 eurot.

Allikas: Kultuuriministeerium