Rootsi golfil veel üks uus tulevikutäht

Foto: Brian Lawless, PA Wire/PA Images/Scanpix

DP World Touri mängiti sel nädalavahetusel Iirimaal The K Club väljakul ning võidukarika viib koju 25-aastane Vincent Norrman. Viimasel päeval veatu ringiga 65 lööki mänginud rootslane tõusis 21. kohalt esimeseks ning edestas lõpuks sakslast Hurly Longi ühe löögiga. Norrmani mänguringid olid 68, 71, 70 ja 65 (-14), mis andsid teenistuseks peaaegu miljon eurot. Kolmandat kohta jagasid neli mängijat, nende seas kodupubliku kurvastuseks ka Shane Lowry. Teine kodupubliku lemmik Rory McIlroy näitas viimasel päeval heitliku mängu (+2) ning langes kolmandalt kohalt 16. kohale, kuigi pärast nelja rada viimasel päeval oli tõusnud korra ka liidriks. Tulemused 

Norrman alustas profikarjääri 2021. aasta suvel pärast edukat amatöörkarjääri, kus ta parimal hetkel jõudis maailma edetabelis neljandale positsioonile. Esimesel võistlusel profina Euroopa tuuril mängis ta BMW International Openit ning sai par-4 peal hakkama hole in one väärilise sooritusega. Turniiri lõppkoht, jagatud viies polnud samuti paha sooritus. Eelmisel hooajal Korn Ferry Touri abil teenis Norrman aga juba PGA tuuri kaardi. Esimene võit tuli käesoleva aasta juulis, Barbasol Championshipil, mille ajal tõsi maailma parimad golfarid olid The Openil. Norrmani tüdruksõber Frida Kinhult on LPGA tuuri mängija.

Uuel nädalal mängitakse Londoni lähedal Wentworthi golfiklubis BMW PGA Championshipi, kus stardis on hetkeseisuga nii Rory McIlroy, Jon Rahm, Tommy Fleetwood, Viktor Hovland, Matt Fitzpatrick, Shane Lowry, Tyrell Hatton, Ludvig Aberg, Robert McIntyre, Justin Rose, Sepp Straka kui paljud teised tippmängijad.

Challenge Touri etapp mängiti sel nädalavahetusel aga Hispaanias, kus ajalugu tegi prantslane Martin Couvra. Temast sai seitsmes golfimängija, kes amatöörina on võitnud Challenge Touri etapi. Couvra kogus koos itaallase Andrea Pavani ja Põhja-Iirimaa esindaja Dermot McElroyga skooriks -12. Esimesel lisarajal langes bogeyga välja Pavan ning teisel samaväärse tulemusega McElroyga jättes võidu prantslasele, kes püsib amatöörina veel võistkondlike maailmameistrivõistlusteni, kus ta esindab Prantsusmaa koondist. Tulemused 

Hooaja kokkuvõttes jätkab liidrina Casey Jarvis, kes seekord ei läbinud cut’i nagu ka kolmandal kohal jätkav Mattoe Manassero ja viiendat kohta hoidev Manuel Elvira. Pavan tõusis edetabelis neli kohta ja jätkab nüüd kuuendana. Uuel nädalal mängitakse etapp Portugalis.