Rootslaste pidupäev Belgias

Foto: Kristof Van Accom, Zuma Press/Scanpix

DP World Tour jõudis sel nädalal Euroopasse ning esimesena mängiti Belgias, Soudal Openi nime kandvat turniiri. Rinkven International golfiväljakul peetud turniiril näpsas esikoha rootslane Simon Forsström, kellele see oli esimeseks tuuri etapivõiduks. Eelmisel kuul oma 34. sünnipäeva tähistanud Forsström tagas võidu mänguringidega 64, 67, 67 ja 69 (kokku -17). Vaid ühe löögiga kaotas kaasmaalane Jens Dantrop ning kolmandaks jäi taanlane Thorbjorn Olesen (-14). Kui lisada, et neljandat kohta jagas veel üks rootslane, Alexander Björk, siis põhjamaalased panid püsti korraliku peo Belgias. Tulemused 

2009 profikarjääri alustanud Forsström on näide kannatlikkusest. 2009-2015 veetis ta Nordic liigat mängides ning viimasel aastal tuli üks etapivõit ja kolm teist kohta, mis tagasid üldkokkuvõttes viienda koha ja Challenge Touri kaardi. Belgia on rootslase jaoks õnnelik koht, kuna juba esimesel Challenge Touri aastal 2016, õnnestus tal saada kirja ka etapivõit just Belgias toimunud etapil. Esimesel aastal õnnestus hooaja kokkuvõttes 33. koht saada, kuid järgnevatel hooaegadel varieerusid lõppkohad 42-178 positsiooni vahel. Esikolmiku kohti kogunes nende aastate peale kolm lisaks – kaks teist ja üks kolmas. Läbimurre tuli aga eelmisel aastal Q-Schoolis, mille finaalturniiri, kuue päevase „hulluse“ pani kinni Forsström tulemusega -29. Võit tuuril tuli 21. katsel. Käesoleval aastal on rootslane osalenud 12-etapil (varasematel aastatel siis 9 etappi) ning kolmel korral on ta juba mahtunud sel aastal esikümnesse.

Sel nädalal teeb DP World Tour pausi, kuna USA pinnal mängitakse välja üks neljast majorist, sel korral PGA Championship. Järgmisel nädalal kohtutakse Hollandis, kus toimub KLM Open.

Küll aga mängitakse sel nädalal Challenge Touri etapp, mis peetakse samuti Hollandis.