Rose on tagasi

Foto: Godofredo A. Vásquez, AP/Scanpix

Californias mängitud AT&T Pebble Beach Pro-Am turniiril sai üle nelja aasta võidurõõmu tunda kunagine maailma esinumber, Rio olümpiavõitja Justin Rose. Karjääri 11. PGA Touri võit tuli Lõuna-Aafrikas sündinud inglasele üsna kindlalt – Brendon Todd ja Brandon Wu kaotasid kolme löögiga. Tõsi, kindlalt ei tähenda antud juhul, et midagi tulnuks kergelt. Viimast võistlusringi liidrina alustanud Rose juhatas ringi sisse bogey’ga ja langes üllataja Peter Malnati järel teiseks, kes alustas otsustavat ringi birdie’ga. Samuti alustas tuliselt Todd, kes esimese kuue rajaga sai kirja -4. Vahepeal päästis aga olukorra pimedus (Rose oli jõudnud 10. raja keskele) ning just esmaspäeval, kui jätkati katkestatud ringi, suutis 2018.aastal maailma esinumbriks tõusnud, kuid 2019.aasta jaanuarist võiduta püsinud Rose vormistada kindlalt oma võidu.

Juba viie-aastasena golfi harrastama hakanud, 17-sena Openil sensatsioonina neljandaks tulnud, kui profikarjääri koguni 21 „missed cut’iga“ alustanud Rose sai oma esimesed võidud Euroopa tuuril 2002.aastal ja PGA tasemel 2010.aastal. 2012 ja 2017 krooniti Rose maailmameistriks, 2016  – nagu mainitud – ka olümpiavõitjaks, kui golf üle 100 aasta taas olümpiaalaks sai.

2013 tuli seni ainus major’i tiitel, kui ta võitis US Openi ja katkestas inglaste väga pika võidupõua suurturniiridel. 2018. aasta septembris kerkis ta esmakordselt maailma esinumbriks ja võitis samal aastal ka FedEx Cupi (preemiaks 10 miljonit!). Jaanuaris 2019 tuli aga seni viimaseks jäänud esikoht.

Tahtmata võidumehe saavutust pisendada, tasub märkida, et Pro-Am turniiril tegi kaasa vaid üks maailma esikümne mees ning vaid seitse top50sse kuuluvat mängijat. Tõsi, esikümnesse ei jõudnud neist keegi.

Tulemused

Nädalavahetusel mängitakse selle hooaja seni suurima auhinnapotiga turniir, kui Arizonas toimuval WM Phoenix Openil jagatakse laiali 20 miljonit.