Ryder Cup – erakordne võistlus

Kui iga korvpallisõber saab vaid unistada, et kunagi kohtuks Euroopa koondis USA koondisega, siis golfis on selline võistlus iga kahe aasta tagant reaalsus. Juba homme algab Pariisi lähedal antud võistlus 42. korda, tõsi algselt peeti Ryder Cup maha USA ja Inglismaa&Iirimaa võistkondade vahel. Alates 1979. aastast aga võitleb USA vastu kogu Euroopa. Seis tollest ajast alates on veidi Euroopa kasuks, võidetud on 10 korda, 8 korda kaotatud ja ükskord jäi võitlus viiki (1989) ning eriti on ülekaal Euroopa kasuks olnud, kui vaadata lähiajalukku. USA on küll aastast 2016 tiitlikaitsja, kuid enne seda valitses Euroopa kolmel korral järjest (2014, 2012, 2010). Ajaloost veel üks fakt: viimati õnnestus USA võistkonnal Euroopa pinnal võita 1993. aastal, kui kapteniks oli Tom Watson.

Tuleme aga tänase päeva juurde ning võrdluseks mõlema võistkonna koondised koos kohaga maailma edetabelis:

Euroopa   USA  
Justin Rose 2 Dustin Johnson 1
Francesco Molinari 5 Brooks Koepka 3
Rory McIlroy 6 Justin Thomas* 4
Jon Rahm* 8 Bryson DeChambeau* 7
Tommy Fleetwood* 12 Rickie Fowler 9
Alex Noren* 18 Jordan Spieth 10
Paul Casey 21 Tiger Woods 13
Henrik Stenson 24 Bubba Watson 14
Tyrrell Hatton* 26 Patrick Reed 15
Sergio Garcia 28 Webb Simpson 16
Ian Poulter 34 Tony Finau* 17
Thorbjorn Olesen* 45 Phil Mickelson 25

 

Euroopa kooseisus on kogunisti viis uustulnukat (tähistatud tärniga) ning ameeriklastel kolm. Ameeriklastel on koosseisus ka legendi staatuses olev Pihl Mickelson, kes on esindanud riiki rekordilised 12. korda koos käesoleva aastaga.

Euroopa kapteniks Thomas Bjorn ning ameeriklastel Jim Furyk. Hetk tagasi andsid mõlemad meeskonnad teada ka homme hommikused võitluspaarid ning need on järgmised:

Fourballid

Rose-Rahm Koepka-Finau
McIlroy-Olesen Johnson-Fowler
Casey-Hatton Spieth-Thomas
Molinari-Fleetwood Reed-Woods

Mõnusat Ryder Cupi nädalavahetust!