Ryder Cup’i tulemuse määrasid kaptenite otsused

Ryder Cup’i sünnipaigas Šotimaal Gleneagles’is toimunud 2014 aasta Ryder Cup võistluse Euroopa ja USA vahel võitis Euroopa meeskond punktidega 16,5 vs 11,5.
Võistluste esimesel kahel päeval peeti paarismänge Foursome ja Fourball ning finaalpäeval mängiti individuaalses matchplay formaadis. Euroopa läks finaalpäevale 10:6 eduseisus ning ülikindlalt esinenud Euroopa meeskond ei vääratanud ka finaalpäeval, saades viimasel päeval 12st matšist 6,5 punkti.
Juba 40 korda toimunud golfivõistlust Ryder Cup’i peetakse spordimaailma üheks suurimaks võistluseks, mida jälgisid kohapeal sajad tuhanded pealtvaatajad ning miljonid inimesed televisiooni vahendusel.
Screen Shot 2014-09-30 at 10.22.38 PM
Paljud golfiasjatundjad on kiitnud Euroopa võistkonna kapteni Paul McGinley taktikat võistluspaaride koostamisel ning meeskonnavaimu loomises, samas USA meeskonna kapteni Tom Watsonit on kritiseeritud meeskonna koostamisel ning võistlustaktika valimisel. Staažikas Ryder Cup’i mängija ja kogenud golfar Phil Mickelson jäeti nö. pingile terve laupäeva vältel, mis paljude golfispetsialistide arust oli määrava tähtsusega võistlustulemuste kujunemisel.
Järgmine kord peetakse Ryder Cup Ameerika Ühendriikides 2016 aastal.