Saksa noormehe võimas nädalavahetus

DP World Touri sari jätkus ka sel nädalavahetusel Lõuna-Aafrikas Jonsson Workwear Openi nimelise turniiriga. Kui eelmisel nädalal kirjutasime, kuidas oma esimese võidu saamiseks kulus Inglise golfimängijal Baldwinil 200 European Touri starti, siis selle nädala võitja Nick Bachem vajas selleks vaid 12 starti tuuril. 23-aastase sakslase ringid olid kõik kuuega algavad numbrid: 65, 66, 69 ja 64, mis kokku andis viimase bogey vaba ringi abil -24. Lähimad jälitajad Johannesburgi lähedal, Steyn City golfiväljakul peetud turniiril olid kodupubliku toetust nautinud Hennie Du Plessis ja Zander Lombard, kes mõlemad kaotasid nelja löögiga. Šotlane Ewen Ferguson ja veel üks kohalik mängija Ockie Strydom kaotasid võitjale viiega. Eelmiselgi nädalal kõrgel kohal olnud norrakas Kristian Krogh Johannessen tõusis tugeva lõpu toel (64) jagama kuuendat kohta. Tulemused 

Turniiri maailma 464 numbrina alustanud Bachem teenis senise golfikarjääri kõige kopsakama auhinnatšeki, mis oli veidi üle 235 534 euro. Ennem, kui ta otsustas 2021. aasta lõpus profiks siirduda saavutas ta nii mõnegi olulise võidu amatöörina ning võitis 2020-2021 amatöörina ka kolm Pro Golf Touri etappi. Esimene tõsisem läbimurre amatöörina tuli 2018. aastal, kui samal aastal õnnestus võita nii amatööride löögimängu kui rajamängu Saksamaa meistrivõistlused. Euroopas saabus amatööride seas läbilöök 2020. aastal, kui kõigepealt võideti Saksamaa meeskonnaga võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused ning veidi hiljem tuli ka individuaalne hõbe meeskonnakaaslase Matthias Schmid’i järel. Viimaseks turniiriks amatöörina jäi aga Bachemile võistkondlik EM 2021. aastal, kus tiitlikaitsjana jäädi veerandfinaalis üllatuslikult alla Belgiale ning lõpuks kaotati 5.-6. koha lahingus ka Austriale. Nii Austria, kui Belgia meeskonnad näiteks 2022. aastal langenuks mõlemad I divisjonist välja, kuid Belgia säilitas koha tänu 2023. a. turniiri korraldamisele. Bachemi karjäär jätkus aga 2022. aastal profina juba Challenge Touril ning saavutas ühe kolmanda koha abil aasta kokkuvõttes 25. koha ning see tähendas vastavast kategooriast ilma jäämist, mis kindlustanuks koha tuuril, kuid Bachem mängis kaasa ka Qualifying Schoolis, kus jõudis finaalis kuuendaks, mis andis kategooria, millega ikkagi pääseda peale European Touri etappidele. Kui napilt esimese tuuri võidu mees peale sai üldse, saab ilmestada numbriga kaheksa ehk vaid seitse meest tema selja taga pääses sellele tuuri etapile peale.  Nüüd aga on sakslasel muretum elu, kuna etapivõit tagab talle juba hoopis teise kategooria, mis tagab pääsu kõigile tuuri etappidele.

Tuuril tuleb nüüd sisse väike paus, kuna kahe nädala pärast mängitakse välja esimene major The Masters. Järgmine DP World Touri etapp peetakse alles 20.-23. aprill, kui mängitakse Jaapanis.

Sel nädalal mängiti ka Challenge Touri etapp. Indias koguneti Duncan Taylor Black Bull Challenge nime kandvale turniirile, kus võidu jättis koju kohalik mängija Om Prakash Chouhan (-20). Kahe löögiga kaotasid hispaanlane Victor Pastor ja inglane Ashley Chesters. Tulemused

Esikohal jätkab JJ Senekal ning teiseks tõusis Adam Blomme, kes sel nädalal jagas 27. kohta. Nädala pärast mängitakse veel üks turniir India pinnal.