Saksamaal üllatas 20-aastane põhjaiirlane

Foto: Jonas Walzberg, dpa/Scanpix

DP World Tour jõudis sel nädalal Hamburgi lähedale, kui Green Eagle golfiväljakul peeti Porsche European Open. Võidu noppis kogenumate meeste ees, oma esimest täishooaega tuuril kaasa tegev Põhja-Iirimaa mängija Tom McKibbin. Vaid 20-aastane McKibbini mänguringid olid 72, 69, 72, 70 (kokku -9). Sellega edestas ta kahe löögiga prantslast Julien Gurrieri ning kodupubliku kurvastuseks ka kahte sakslast – Maximilian Kiefferit ja Marcel Siemi. Viimasele sai saatuslikuks suure tõenäosusega „algaja viga“ 16ndal rajal, kui ta tiiboksis võttis kätte vale golfikepi arvestades, et veekoguni on rohkem maad. Paraku oli viimasel päeval tiiboks nihutatud teise kohta ja sealt ulatus vastav löök juba vette. Tulemused 

Võitja, hetkel maailma edetabelis 335. kohta hoidev nooruk, lõi kahel eelmisel hooajal kaasa Challenge Touril. Kui esimesel hooajal tuli leppida kaheksa turniiriga ja kokkuvõttes 108. positsiooniga, siis eelmisel hooajal sai turniire kokku juba 23 ning lõppkohaks 10. koht, mis tagas ka tuuri kaardi selleks hooajaks. Aasta jooksul õnnestus saada kaks esikolmiku kohta, teine koht tuli kodusel Irish Challengel ning hooaja alguses tuli kolmanda koha jagamine Lõuna-Aafrikas. Võidukarikas sisaldab kõigi Euroopa riikide lippe k.a. ka Eesti lipp, mis on mahtunud ilusti Hispaania ja Rootsi vahele. 

Uuel nädalal mängitakse European Touri Mix võistlust Rootsis. Seejärel ootab ees aga U.S. Openi nädal.

Challenge Tour jõudis aga sel nädalal Tšehhi, kui mängiti Praha lähedal Panorama golfiklubis. Võidu noppis itaallane Andrea Pavan (fotol), kes sai kirja -18 (67, 69, 65, 69). Vaid löögiga kaotas LAVi esindaja Casey Jarvis ning kahega rootslane Adam Blomme. Tulemused 

Kogenud itaallasele oli see viies Challenge Touri võit. Viimane neist tuli 10-aastat tagasi. Tõsi, vahepeal on Pavanil õnnestunud võita ka kaks põhituuri võitu. Tšehhi tundub talle õnnelik koht olevat, kuna esimene European Touri võit tuli 2018. aastal just Tšehhis ning aasta hiljem laekus võit ka BMW International Openilt, kui play-offis tuli alistada selleks Matt Fitzpatrick. Itaallane on päris mitu korda pendeldanud põhituuri ja Challenge vahel. Amatööride karjääri üheks säravamaks saavutuseks jäi 2010. aastal Soomes toimunud Euroopa meistrivõistluste teine koht koos Tommy Fleetwoodiga, kui neid kahte edestas vaid löögiga taanlane Lucas Bjerregaard. Sel aastal on siis taas vaja oma oskusi tõestada Challengel ning võit tõstis 34-aastase itaallase hooaja kokkuvõttes neljandaks.

Hooaja edetabelit juhtiv Coussaud mängis sel nädalal kaasa põhituuril Saksamaal. Teist-kolmandat kohta hoiavad sel nädalal samadel positsioonidel lõpetanud Jarvis ja Blomme.

Uuel nädalal mängitakse Hispaanias, kui võitja selgub Andalucía Challenge de Cádiz turniiril. Nädal hiljem mängitakse taas Tšehhis.