Sander Aadusaar: Eesti golfar võib Tokio olümpiale jõuda küll

Foto: EGL

Eesti Golfi Liidu pressikonverentsil Niitväljal ütles Eesti parim golfimängija Sander Aaduaar, et eestlane võib Tokio olümpiale pääseda küll, mis peetakse aastal 2020. ” Miski pole võimatu, tööd on vaja teha”, sõnas sel aastal Hispaanias kahel järjestikusel võistlusel 66 lööki mänginud valitsev Eesti meister.

Pressikonverentsil teatas Eesti Golfi Liidu president Marko Kaljuveer, et alaliit lõi uue projekti TEAM 2020, mille peaeesmärk on, et esimene Eesti golfar  jõuaks 2020. aastal Tokio suveolümpiamängudele. TEAM 2020 koosneb kolmest grupist, kuhu kuuluvad Eesti paremad täiskasvanud, U18 ja U15 mängijad.

TEAM-i teine suurim eesmärk on, et U15 grupist jõuaks keegi 2018. aasta noorte olümpiamängudele, mis peetakse Buenos Aireses. ” Eesti golf on täna väga noor”, ütles Kaljuveer. ” Eelmisel aastal Eesti mv-stel teiseks tulnud Carl Hellat ja kolmandaks tulnud Mattias Varjun on mõlemad 15. aastased ja see on üsna realistlik siht.” arvas Kaljuveer,  eesmärgid peavadki kõrged olemad, muidu pole mõtet üldse tippsporti teha”.

Eesti Golfi Liit sõlmis lepingu ka uue peatreeneri soomlase Timo Karvineniga, kes hakkab vastutama TEAM 2020 eest ja mängijaid tiitlivõistlusteks ettevalmistama. Peatreeneri konkursil osales 12 kandidaati, millest 10 tulid välismaalt. “See oli üllatus, et Eesti koondise peatreeneri ameti vastu selline huvi oli”, ütles Eesti Golfi Liidu president. “Tegime lepingu esialgu hooaja lõpuni, kui mõlemad osapooled on koostööga rahul, siis pikendame lepingut aastani 2020”, ütles Kaljuveer.

Sel aastal tuleb Eesti Golfi Liit esmakordselt välja ka eesti golfipassiga, mis annab õiguse klubiliikmetel mängida soodushindadega kõikidel Eesti golfiväljakutel. Golfipass aitab liita eesti golfi kogukonda ja suurendada ka siseturismi.

 

_MG_5023sGolfi Liit pikendas sponsorlepingut  AS Bigbank’ga, Eesti pank toetab 2016.aastal Eesti Golfi Liitu 10 000 Euroga.

“Meie jaoks on hästi tähtis ja sümpaatne, et Eesti Golfi Liidu eesmärk on muuta golf rahvaspordiks ja teha see mäng kõigile kättesaadavaks,” sõnas Bigbanki juhatuse esimees Kaido Saar. Ka sel aastal jätkub TV3 Seitsmestes uudistes golfirubriik, mida toetab Bigbanki kõrval ka Volvo.

Selle aasta esimesed golfiuudised on eetris alates 27.maist.

Täna toimus ka tasuta golfipäev üle Eesti, kus kõik soovijad said golfi proovida ja selle mänguga esmatutvust teha.