Sander Aadusaar võitis Venemaa mv-stel hõbemedali

Sander Aadusaar-1

Eesti golfi edetabeli liider Sander Aadusaar võitis Venemaa lahtistel mv-stel hõbemedali.

Viimasel päeval mängis Eesti koondislane 76 lööki +4 ja lõpetas amatööride seas teisena. Üldarvestuses koos profimängijatega oli ta 4.

Aadusaar tegi kolme päevaga 226 lööki, tema tulemused päevade kaupa: 72, 78 ja 76. Neli päeva kestnud mv-ste ilmastikutingimused olid rasked ja kolmas mänguring jäi üldse ära, kuna öö läbi sadanud vihm oli rajad muutnud mängukõlbmatuks.

” Autasustamisel anti päris suur karikas, pean nüüd vaatama, kuidas sellega lennukisse mahun”, sõnas vahetult pärast autasustamist Sander Aadusaar, kes peab seda oma karjääri parimaks tiitlivõistluseks.

” Tulemuse järgi see parim võistlus ei olnud, aga koha mõttes kindlasti,” ütles Aadusaar. ” Väljak oli pikk ja raske ning kuna rajad olid märjad, siis pall ei veerenud hästi. Esimestel päevadel oli kuumust ligi 30 kraadi, hiljem jällegi sadas vihma”, võttis Sander Venemaa mv-sed lühidalt kokku.

Venemaa lahtiste mv-ste võitjaks tuli serbalne Cedomir Ilic 216 löögiga: tema mänguringid: 74, 71, 71. Proffide arvestuses võitis sama tulemusega venelane Vladimir Osipov.

Head mängu näitas ka teine Eesti koondislane Martin Järve, kes Venemaa lahtiste mv-ste arvestuses jäi jagama 4.kohta. Tema tegi  kokkuvõttes 230 lööki. Järve tulemused: 77, 76, 77. Üldarvestuses lõpetas Järve 7 ndana.

Marten Palm jagas 21. kohta,  tema tegi 252 lööki: 87, 85, 80. Üldarvestuses lõpetas ta 31. kohal.

Lõppev nädal oli eesti golfile tervikuna väga edukas, kuna Joonas Juan Turba tuli ju Soome lahtiste juunioride mv-ste võitjaks.