Sander Aadusaare edu The Gecko Touril tagasid pühendumine ja töökus

Sel nädalal mängis Sander Aadusaar üheksanda Gecko Touri osavõistluse sellel hooajal. Turniiri lõpetas ta jagatud 4. kohal, mängides sealjuures teist võistlust järjest oma elu parima ringi 66 lööki. See on ühtlasi ka talvise hooaja parim koht. Kaheksal turniiril on olnud cut, millest Aadusaar tegi ära kuus. Suurepärase talvehooaja teinud Aadusaar sai Order of Meritis amatööride hulgas esimese koha. Gecko Mastersiga lõppes Aadusaare talvine hooaeg. Esialgse plaani järgi on järgmine suurvõistlus kahe kuu pärast toimuv Estonian Amateur Open.

Sander Aadusaar Gecko 4

Talvine ettevalmistusperiood toimus koostöös kohalike treeneritega, Egert Põldma ja Enrico Villoga. Põldma roll on aidata koostada treeningplaane, tegeleda psühholoogilise ettevalmistusega ja teha pidevat mängu analüüsi. Suurt rõhku pandi täpse tegevusplaani koostamisele, et treeningutel oleks sisu ja suund. Egert on Aadusaare tegevusega väga rahul. Ta hindab Aadusaare pühendumist kõrgeks ja treeningmaht on kasvanud võrreldes eelmise hooajaga. Lisaks üldfüüsilistele ja golfi treeningutele on suurt rõhku hakatud panema psühholoogilisele ettevalmistusele. See hõlmab endas praktilisi ülesandeid, raamatute lugemist, mängu ja treeningute analüüsi, uute strateegiate ja tehnikate õppimist, üleüldise teadlikkuse tõstmist iseendast  ning kõikide nende teadmiste sulatamist oma golfimängu. Talvekuudel harjutas Aadusaar sisetingimustes ca 25h nädalas. Lisaks sellele tegi 6x nädalas üldfüüsilist. See on heaks näiteks noortele, kes soovivad golfis tulevikus edu saavutada.

Enrico Villo vastutab Aadusaare tehnilise poole eest. Talvisel perioodil sai intensiivselt parandatud Aadusaare löögitehnikat ja tehtud tema swing ökonoomsemaks. Suurematest nõrkustest sai kahe kuuga jagu ning jaanuaris Hispaaniasse sõites sai Aadusaar keskenduda mängimisele ja oskuste lihvimisele. Talve kuudel sai palju lisaks tehnilisele poolele töötatud ka oskuste arendamisel. See annab võimaluse „halbadel“ päevadel siiski oma tulemus ära mängida.

1738_10205651395073445_214847233761063955_nLisaks aitab Eesti treeneritest Aadusaart üldfüüsilise treener Tarmo Tiits, kellega ta on koostööd teinud ligi 2 aastat. Suurim edasiminek on toimunud just viimase aasta jooksul, mil on oluliselt tõusnud üldfüüsilised näitajad. Üldfüüsilisel ettevalmistusel on tänapäeva golfis aina suurem roll ning tuleb olla füüsiliselt väga heas vormis, et olla võimeline efektiivsemalt omandada oskusi, pidada vastu pikad treeningtunnid ja võistlusringid ning olla võimeline paremini keskenduma. Lisaks Tiitsile käib Aadusaar ka regulaarselt füsioterapeudi juures, et lihased ja keha paremas seisus oleksid.

Enda ümber on Sanderil meeskond, kes koosneb oma ala spetsialistidest, et oleks tagatud kõrgem kvaliteet treeningutes ja nende planeerimises. See on hädavajalik igale sportlasele, kes soovib astuda sammu edasi oma mängutasemes. Lisaks Eesti treeneritele teeb Aadusaar Hispaanias harjutades koostööd kolme akadeemia treeneriga – Nick Lane, Mark Mcrae ja John Pates. Seal on suur rõhk course managementi õppimisel ja praktiseerimisel. Lisaks on Nick Lane spetsialiseerunud lähimängule ja seeläbi aitab Aadusaart griini ümber toimuvaga. Iga nädalaselt on Aadusaar suhtluses ka Põldmaga, et hoida tegevusel silma peal ja koos analüüsida läbi võistlusringid, mis annab head informatsiooni edasiste treeningplaanide koostamisel. 

Rõõm on tõdeda, et treeningute kvaliteedi tõstmine kajastub suurepärastes tulemustes ja see peaks olema heaks näiteks igale noorele golfimängijale, kes soovib tulevikus tõsisemalt golfiga tegeleda. Aadusaare tegevus ja tulemused peegeldavad seda,  kuidas mõtestatult treenida, analüüsida oma tegevust, planeerida treeninguid ning pühenduda oskuste omandamisele. Aadusaar peab edu võtmeks struktureeritud treeningprogrammi, mis aitab tal paremini mõista oma treeningute sisu ja olulisust. Tähtis arendada kõiki külgi parema soorituse saavutamiseks. Aadusaar on tagasi Eestis 4. aprillil.