Scheffler domineeris

Arnold Palmer Invitationali nimelise eliit-turniiri Floridas Bay Hillis võitis ülekaalukalt maailma esinumber Scottie Scheffler. Ta suutis eelkõige viimasel võistluspäeval näidata vaat et täiuslikku golfi, ületades ka enda viimase aja painajad green’il, ning muutis paljulubavalt alanud pühapäeva üsna igavaks. Kui 54 raja järel juhtisid Scheffler ja iirlane Shane Lowry -9ga ja esikümme mahtus nelja löögi sisse, siis pühapäeva esimeses pooles läks Scheffler kiiresti oma teed. Lõpuks oli tema edu teiseks kerkinud Wyndham Clarki ees koguni viis lööki.

Tuulistes oludes suutsid vaid neli meest pühapäeval alla 70 löögi sooritada – Scheffler piirdus lausa 66ga. Teist turniiri järjest viimase päevaga esikoha maha mänginud Lowry lõi pühapäeval 72, kuid jäi siiski esikolmikusse. PGA Touri statistikat silmitsedes torkab silma, et Lowry avapäeva keskmine on 66,6 (kogu tuuri paremuselt teine), viimasel päeval aga lausa 72,3 (174.).

Tulemused

Scheffler jätkab mõistagi maailma edetabeli liidrina. Lisaks kerkis ta esimeseks ka Fedex Cup ehk jooksva aasta pingereas. Wyndham Clark tõusis maailma edetabelis viiendaks ja Fedex Cup arvestuses teiseks. Uue mehena kerkis OWGR edetabelis esikümnesse Ludvig Aberg.

Kuidagi ei saa mängu käima Rory McIlroy – maailma edetabeli teine mees lõi avapäeval 73 ja neljandal 76 ning langes lõpuks 21.-ks, mis on siiski tema parim koht tänavu PGA Touril. Ka edetabeli neljas mees, Viktor Hovland, ei ole tänavu veel kordagi (neli turniiri) esikümnesse jõudnud.

Seevastu tänavu juba kolmel turniiril esikümnes lõpetanud ja palju fänne võitnud Jake Knapp sai sel nädalavahetusel natuke teistsugust tähelepanu, kui suutis kurikuulsal kuuendal rajal kirja saada asja nimega septuple-bogey ehk siis +7. Juhtub ka parimatel.

Negatiivsest rajarekordist jäi puudu aga veel koguni kuus lööki.

Teine ešelon mängis samal ajal Puerto Rico Openit ja seal sai karjääri teise esikoha Brice Garnett (OGWR 535.). Järgnesid Erik Barnes ja Victor Perez. Tulemused

LIV Golfi järjekordne turniir mängiti Hong Kongis. Oma esimese võidu ses sarjas teenis mehhiklane Abraham Ancer, kes edestas play-offis Cameron Smithi ja Paul Caseyt.

Champions Touril ehk veteranide sarjas oli Arizonas toimunud turniiri parim PGA Touri neljakordne võidumees Joe Durant.