Scheffler tegi Playersil ajalugu

Foto: Kevin C. Cox, Getty Images/AFP/Scanpix

Ilmselt ei ole liialdus öelda, et tänavune, ühtekokku 50. Players Championship kujunes üheks aegade põnevaimaks golfivõistluseks. Värske hooaja seni tähtsaima võistluse legendaarsetel Sawgrassi radadel võitis maailma esinumber Scottie Scheffler, kelle viimane päev oli sisuliselt täiuslik, mida kinnitab ka rajarekordit kordav 64. Scheffler võitis sama võistluse ka eelmisel aastal ning tegi seega ajalugu, kui esimene mees, kes neil halastamatutel radadel suutnud tiitlit kaitsta. Kergelt see muidugi ei tulnud, kui leebelt väljenduda – pigem jäi kohati mulje, nagu oleks 27-aastasel habemikul head suhted ebamaiste jõududega.

Kui laupäeval jäi mängida veel kolm rada, kaotas valutavat kaela trotsinud ja reedel isegi loobumisele mõelnud Scheffler liidritele kaheksaga, ent lõpetas päeva kolme birdie’ga ja oli pühapäeval juba omaette klassist. Draamat jätkus aga turniiri kõige viimaste puttideni. Kui neli põnevat võistluspäeva, millesse mahtus kuhjaga draamat ja tippkvaliteeti, väga lühidalt kokku võtta, tõid Schefflerile PGA-karjääri kaheksanda esikoha ning 4,5 miljonit dollarit auhinnaraha just need kaks lööki.

Avapäeva 65 viis juhtima Wyndham Clarki, Rory McIlroy ja Xander Schauffele. Pärast teist võistluspäeva ja teist 65-t asus kindlalt juhtima Clark. Schauffele ja Nick Taylor kaotasid nelja, Matt Fitzpatrick ja Maverick McNealy viie löögiga. Laupäeva peremees oli Schauffele. Olümpiavõitja mängis veatult – 65 – ja asus päeva lõpuks liidriks. Kurikuulsal 17. rajal palli uputanud Clark kaotas ühe, Brian Harman kahe, Scheffler viie löögiga.

Pühapäeval näis mõnda aega, et esikoha jagavad just Clark ja Schauffele, ent pinge hakkas mõjuma nende kahjuks, mida oli eriti tunda rabedatest avalöökidest. Kui Scheffler viimasel rajal oma -20 vormistas, vajas Schauffele viimaselt kahelt rajalt ühte, Clark aga kahte birdie’t, et seis võrdsustada. Mõlemal jäi eesmärgist napilt aga kindlalt puudu. 17. rajal sai Clark imelise sooritustega hakkama, viimasel sekkus Scheffleri kaitseingel.

Schauffelele said saatuslikuks bogey’d 14. ja 15. rajal, aga mitmel teiselgi rajal jäi õnnestumisest puudu vaid mõni sentimeeter. Tulemuseks niisiis seitsme esikoha kõrval juba 13. teine koht Touril. Ka The Openi meister eelmisest aastast, Brian Harman hingas terve viimase päeva liidritele kuklasse, kuid lõpuks sai talle saatuslikuks par kergel 16.rajal. Nii kaotas tituleeritud trio võitjale lõpuks vaid ühe löögiga. Viies parima mitte-ameeriklasena Matt Fitzpatrick. Viimasel päeval hiilgava 64 löönud Si Woo Kim ja Hideki Matsuyama jagasid kuuendat kohta ja kaheksas oli elu esimesel Playersil Ludvig Aberg.

Eraldi tuleb mainida Sam Ryderit, kes lõi turniiril kokku 27 birdie’t, mis on Players Championshipi uus rekord. Senist rekordit – 26 – kordas ka Rory McIlroy. Esikümnesse ei mahtunud lõpuks kumbki.

Tulemused

Maailma edetabelis jätkab Scheffler mõistagi kindla liidrina. Vaid 19. kohaga piirdunud McIlroy on teisel ja Jon Rahm kolmandal kohal. Clark tõusis neljandaks, Schauffele viiendaks, hooaega kehvasti alustanud ja Playersil vaid 62. kohta jaganud Viktor Hovland kukkus kuuendaks. FedexCup arvestuses järgneva Schefflerile Clark ja Hideki Matsuyama.

Sel nädalal mängitakse Florida läänekaldal Valspar Championship.