Seda päeva ei unustata niipea. Eesti meeskond avapäeva järel Euroopa teine!

Foto: EGL

Eesti meeste golfikoondis tegi imelise esimese päeva Itaalias, kus täna algasid meeste võistkondlikud Euroopa meistrivõistlused. Enamus päeva ainuliidrirollis olnud eestlased lõpetasid avapäeva teisena, kuna viimaste radadega sai neist mööda tugeva lõpuspurdi teinud Saksamaa meeskond. Homme mängitakse teine löögimängu ring, mille järel kaheksa paremat jätkavad võitlust medalitele. Tulemused 

Eesti meeskonna „hommikupoolses vahetuses“ läksid rajale Kevin Christopher Jegers, Richard Teder ja Carl Hellat. Palju oodata polnud vaja, kui Eesti hakkas vaikselt edetabelis kerkima. Kevin Christopher Jegers, kes oli terve päeva veidi hädas fairwayde leidmisel, sai viimasel rajal kirja aga lihtsa eagle, mis tähendas ringi 70.

Richard Teder sai samaväärse soorituse kirja kaheksandal rajal, paraku 9ndal rajal lõi teise löögi 90 meetri pealt ca 9 meetrit pikaks ning tegi päeva ainsa kolme puti tõttu bogey. Teise poole esimene pool sujus ilusti kuni kahel viimasel rajal oli mõlemal oht kadunuks palliks ja eriti ohtlik oli olukord 17ndal rajal, kus ka varulöök oli suure tõenäosusega kadunud. Õnneks oli seekord golfijumal eestlane ja pallid said mõlemal rajal õigel ajal leitud ja par’id vormistatud ning kogutulemuseks suurepärane 68. Carl Hellat alustas kahe birdiega, lisas ühe kaheksandal rajal ning järsku olime tõusnud kogu turniiri liidriks, positsioonile mida hoidsime sõna otseses mõttes viimase lõpetajani. 17nda ja 18nda raja kehvad chipid, tõid paraku bogey ja ei andnud viimasel rajal head võimalust birdieks ning leppida tuli par’iga. Kokku ikkagi soliidne 70. Päeva teises pooles tõttasid meie poolt rajale Markus Varjun, Ralf Johan Kivi ja Mattias Varjun. Markus alustas hästi, saades teisel rajal käe valgeks birdiega. Paraku tuli päeva jooksul sisse ka liiga palju bogeysid, mis tähendas lõpptulemust 73 ning hiljem selgus, et see oli ainuke, mis avapäeval meeskonna skoori arvesse ei läinud. Ralf Johan Kivi alustas „tormakalt“ ning pärast kuut rada oli kolme birdie abil kirjas juba -3, sekka üks bogey¸ kuid üheksandal rajal tuli ca seitsme meetri pealt suurepärane birdie.

Teisel poolel sattus sisse küll kolm bogey, kuid 18nda raja lõpp oli küllaltki sarnane esimese poole lõpule. Sattunud teise löögiga par-5 peal griini bunkri ei teinud Kivi liiga head lööki, kuid realiseeris ca 8 meetri pealt päeva teise pika puti birdie ning kogutulemuseks 71 lööki.

Mattias VarjunSee, mis show pani püsti aga tänane ankrumees Mattias Varjun oli kohati midagi teisest maailmast. Avapoole neli birdiet oli piisavalt kaunis algus skoorkaardi peal aga neist viienda raja birdie võinuks peaaegu olla kaugelt sisse löödud eagle, kuid ülilühike birdie oli samuti magus. Järgmisel rajal oli aga „oht“ hole-in-one vääriliseks soorituseks (foto). Pall keeras august välja, kuid teine lühike birdie oli seda magusam.  Veidi läks aia taha 10nda raja lähimäng, mis tähendas esimest bogey. Järgmisel kahel rajal järgnes aga kombinatsioon eagle-birdie ning korraks oli mõttes nii päeva parim individuaalne tulemus (hollandlane Jerry Ji mängis täna 64), kui ka meeskondlikult olime -16 sel hetkel, mis tähendanuks võistluse avapäeva rekordi ületamist. Paraku kaks bogey ja viimase raja „lihtne“ kahe puti birdie tähendasid kokku siiski -14 ning kuna Saksamaa (-15) kaks viimast mängijat tegid kahepeale viimasel rajal eagle-birdie, said nad avapäeva lõpuks ühe löögiga ette. Mattias Varjuni 67 ning Šveitsi treeneri kommentaar Mattiase mängu kohta (Šveitsi mängijad olid tänasel päeval kõigi me mängijate partneriteks – autor), et selliseid raualööke, kus sisuliselt ei eksita pole ta ammu näinud, pani päevale ilusa punkti.

Meeskondlikult kolmanda positsiooni haaras tugev Šotimaa meeskond (-9). Neljas on sama tulemusega Prantsusmaa ning vaid löögiga jäävad neist maha viies-kuues Rootsi ja Holland (mõlemad -8). Hetkeseisuga pääseks viimastena medalimängudele Inglismaa ja Iirimaa, kes mõlemad said kirja -6. Esimesena on nn joone all kodumeeskond Itaalia (-4) ning alles kümnendal kohal on tiitlikaitsja Hispaania (-3), kuid tugevaid teisi päevi on ennegi nähtud seega suurfavoriit üritab kindlasti oma positsioone parandada. Soomlased on 12. kohal (-1) ning eelmise aasta hõbe ja aasta varem tiitli võitnud Taani leiab ennast alles eelviimaselt positsioonilt (+10).

Meeste koondise toetajad 2024