See valus viimane rada

Foto: Gregory Shamus, Getty Images/AFP/Scanpix

PGA Tour jätkus Detroidis, kus mängiti Rocket Mortgage Classic. Üsna värske turniir kalendris toimus alles kuuendat korda ning sai esimese kahekordse võitja. 29-aastane austraallane Cameron Davis sai just sel turniiril (2021) karjääri esimese esikoha ning nüüd, kolm aastat hiljem, teisegi. Maailma edetabelis tõusis pikakasvuline Davis 67.kohalt 38ndaks.

Väga tasavägise turniiri lõpp oli dramaatiline. Pikalt liidrikohta hoidnud Akshay Bhatia jõudis küll par4 18. rajal teise löögiga griinile, kuid ei suutnud neljanda löögiga meetri kauguselt play-offi viivat tabamust vormistada ja jäi teist kohta jagama. Viimast päeva kolmandalt kohalt alustanud Davis sai eelviimasel rajal ebamugavast olukorrast hakkama suurepärase birdie’ga ning tuli ka viimasel rajal keerulisest olukorrast välja, seega igati teenitud esikoht ja ligi 1,7 miljonit dollarit.

Lisaks Bhatiale jagasid teist kohta Min Woo Lee Austraaliast, inglane Aaron Rai ja ameeriklane Davis Thompson. Maailma top20st osales vaid Tom Kim, ent tema piirdus kahe päevaga.

Tulemused

Tour jätkub Illinoisi osariigis John Deere Classic’uga. Just sel turniiril 11 aastat tagasi sai Jordan Spiethist noorim PGA Touri võistluse võidumees (pärast teist ilmasõda).

Samal ajal mängiti Rhode Islandil veteranide US Open, mis ilmaolude tõttu venis kuni (meie aja järgi) esmaspäeva õhtuni. Enne võistluse katkestamist juhtis võrdlemisi kindlalt (kolmega) jaapanlane Hiroyuki Fujita, ent kui jätkati, tegi ta kiiresti kolm bogey’t ja liidriks kerkis inglane Richard Bland. Lõpuks need kaks meest jõudsid ka play-offi, kus alles sel aastal seenioriks saanud Bland võitis neljandal lisarajal juba oma teise seeniorite major turniiri järjest! Tulemused

Võistluse suurimaks staariks kerkis aga vähetuntud Frank Bensel – 56aastane club pro sai hakkama vägitükiga, mille matemaatilist tõenäosust pole isegi võimalik välja arvutada. Nimelt lõi mees kahel rajal järjest hole-in-one’i.

See on esimene kord US Golf Associationi 1001 turniiri ja 129 aasta pikkuses ajaloos, kui midagi niisugust juhtub ja alles teine kord, kui üldse keegi samal võistluspäeval kaks hole-in-one’i lööb (viimati Donald Bliss aastal 1987). Leidus küberneetik, kes arvutas välja, et tõenäosus lüüa kaks ace’i samas ringis (!) on üks 67 miljonist, ent teha seda kahel rajal järjest on ilmselgelt nullile veelgi lähemal (ja sõltub muidugi ka asjaolust, kui paljudel väljakutel üldse on kaks par3 rada järjest). Tasub ka ära märkida, et erakordne saavutus Benselit cut’ist üle ei aidanud ja ta jäi sel turniiril esisajast välja.